• rozwiń

Po tych uczelniach będziesz zarabiać krocie. Nowy ranking

Gdzie najlepiej studiować? Ranking najlepszych uczelni Odtwórz: Gdzie najlepiej studiować? Ranking najlepszych uczelni
Foto: Shutterstock | Video: tvn24bis Foto: Ranking najlepszych uczelni na świecie pod względem atrakcyjności absolwentów dla pracodawców | Video: Gdzie najlepiej studiować? Ranking najlepszych uczelni

Ukończenie studiów na Uniwersytecie w Oksfordzie daje najlepsze perspektywy na rynku pracy - wynika z tegorocznego rankingu brytyjskiego tygodnika "Times Higher Education". Polskie uczelnie znalazły się dopiero w piątej setce zestawienia.

W zestawieniu uczelni dających swoim studentom najlepsze perspektywy na rynku pracy drugie miejsce zajęła uczelnia California Institute of Technology, a trzecie Uniwersytet Stanforda.

W pierwszej piątce rankingu "Times Higher Education" znalazły się jeszcze: Uniwersytet Cambridge oraz Massachusetts Institute of Technology.

Najwyższe miejsca w rankingu wśród polskich uczelni zajęły Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska, które zostały sklasyfikowane w piątej setce pomiędzy miejscami 501-600.

Co się liczy?

Fabian Pietras, menedżer w firmie Antal komentował w TVN24 BiS, że na rynku pracy najbardziej pożądani są absolwenci uczelni, które współpracują z biznesem.

- Poza dwoma misjami, które kiedyś miały uniwersytety, czyli nauczanie i prace badawcze, dochodzi trzecia główna: współpraca z otoczeniem biznesowym. Najlepsze uczelnie tworzą programy studiów pod konkretne firmy - mówił Pietras.

- Elementem warunkującym otrzymanie dobrej oferty pracy jest ukończony kierunek studiów, który jest spójny z zapotrzebowaniem biznesu - dodał.

Krzysztof Danielewski, prezes Fundacji Ivy Poland mówił, że coraz więcej Polaków chce i studiuje za granicą. - Brakuje wsparcia finansowego dla takich osób. Czesne i pobyt np. w Wielkiej Brytanii, czy USA finansują fundacje i osoby prywatne. Studia w Stanach Zjednoczonych to wydatek ok. 80. tys. dolarów rocznie, a w Wielkiej Brytanii trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 9 tys. funtów na czesne i drugie tyle na życie - mówił Danielewski.

Najlepsze uczenie według "Times Higher Education":

Lp. Nazwa uczelni Kraj
1. University of Oxford Wielka Brytania
2. California Institute of Technology USA
3. Stanford University USA
4. University of Cambridge Wielka Brytania
5. Massachusetts Institute of Technology USA
6. Harvard University USA
7. Princeton University USA
8. Imperial College London Wielka Brytania
9. ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology Zurich Szwajcaria
10. University of California
USA

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rm429
Nasi uczeni kiepsko wypadają w tym rankingu. Chyba więcej zajmują się sztuka dla sztuki czyli tworzeniem pułkowników niż dzialalnościa dla wymiernych efektow. Nasza nauka mimo wsparcia na wszelkie sposoby wypada blado. Kąpia się we własnym sosie a konferencje pseudonaukowe są na zenujacym poziomie. Licza się koterie i układy.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Schift
80% polskich naukowców to humaniści z czego zdecydowana większość za zasługi "styropianowe". Brak niezależności naukowej i finansowej polskich uczelni rzutuje na ich działalność.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane