• rozwiń

Temat: PiS

Rodzi się więcej dzieci. Rafalska: jest tam cegiełka programu 500 plus

"To nie jałmużna". Prezydent chwali 500 plus Odtwórz: "To nie jałmużna". Prezydent chwali 500 plus
"To nie jałmużna". Prezydent chwali 500 plus "Źródło: tvn24"

Dane są obiecujące, jest tam cegiełka programu 500 plus - tak szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska skomentowała informacje NFZ o wzroście liczby urodzeń w styczniu.

Według najnowszych danych NFZ liczba urodzeń styczniu br. wyniosła 32 061, to jest o 2 234 porodów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dane za styczeń - podkreślił NFZ - są danymi wstępnymi i liczba urodzeń może jeszcze ulec zwiększeniu.

- To miód na moje serce. To znakomite dane, dobre informacje. Aczkolwiek nie są jeszcze potwierdzone przez GUS - skomentowała dane NFZ Rafalska.

- To byłby trzeci miesiąc wzrostu, po listopadzie, grudniu. I szanse na to, że to magiczne 400 tys. urodzeń w skali roku naprawdę jest możliwe. Ale procesy demograficzne mierzone są latami. Na razie mierzymy je miesiącami. Uważam, że jest w tym jakaś cegiełka, udział programu 500 plus - dodała.

Będzie jeszcze więcej dzieci

Szefowa resortu rodziny i pracy zwróciła uwagę, że w kolejnych miesiącach spodziewa się wzrostu liczby urodzeń. - Ta tendencja utrzymuje się od listopada (..) To są ciągle te miesiące, w których wcale nie rodzi się najwięcej dzieci, bo to są okresy zimowe. Bociany przyleciały już do Polski - podkreśliła minister.

Jak mówiła, chciałaby, aby w tym roku urodziło się 420 tys. dzieci. - Nasze oficjalne prognozy były skromniejsze. One w 2016 zostały przekroczone. Wydaje się, że 420 tys. jest realne - zaznaczyła Rafalska.

Zwróciła uwagę, że Polacy wyrażają chęć posiadania więcej dzieci, niż zwykle mają. - Ale wyrażają obawy - po pierwsze związane z pogorszeniem sytuacji materialnej, jeżeli przychodzi na świat kolejne dziecko. Boją się też o swoją obecność na rynku pracy i o to, jak będą sprawowali dalej opiekę nad dziećmi, czyli jak będą godzić rolę rodzinne i zawodowe - powiedziała minister.

Jak podkreśliła, obecnie na rynku pracy jest komfortowa sytuacja, która sprzyja posiadaniu większej liczby dzieci.

Zobacz. Ministerstwo Rodziny myśli o uszczelnieniu programu Rodzina 500 plus, aby zapobiec wyłudzeniom świadczenia - poinformował w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodał, że chodzi o wyłudzenia związane z tzw. dochodem utraconym. (wideo z 06.03.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Gama
Rafalskie to nawet noworodki podwyższy pensję. Szczęściara. Przy okazji i reszta Dziobaków została dobrze gratyfikowana. Dobra zmiana dla dziobaków.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
elek_torat
Kto przy zdrowych zmysłach dla 500zł zdecyduje się na kolejne dziecko ? Owszem reperuje to budżet rodzinny ale nic więcej. Rodzicem i to rozumnym trzeba być aby nas dzieci szanowany. Pan prezes nawet rodziny nie założył, nawet przy takiej zachęcie.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Gama
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane