• rozwiń
  • WIG20 2191.94 +0.17%
  • WIG30 2523.42 +0.08%
  • WIG 56830.65 +0.14%
  • sWIG80 11576.40 +0.25%
  • mWIG40 3939.54 -0.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:27

Dostosuj

Wiceprezes ZUS podał się do dymisji. Została przyjęta

Wiceprezes ZUS podał się do dymisji. Została przyjęta
Foto: tvn24 Foto: zus 01.png

Członek zarządu ZUS Radosław Stępień odpowiedzialny za sprawy informatyczne podał się do dymisji z dniem 1 maja. Prezes ZUS przyjęła ją, a Rada Nadzorcza na czwartkowym posiedzeniu zatwierdziła tę decyzję - dowiedziała się PAP w ZUS.

Stępień potwierdził w czwartek w rozmowie z PAP, że złożył dymisję, która została przyjęta. - Pozostaję w Zakładzie do końca kwietnia, będę przekazywał bieżące sprawy - powiedział. Członek zarządu odpowiadający za pion operacji i eksploatacji systemów nadzoruje osiem departamentów w Zakładzie, m.in. obsługi klientów, aplikacji autorskich, rozwoju usług IT, eksploatacji aplikacji i infrastruktury informatycznej.

Na wniosek Stępnia

Informacje PAP o zmianach w zarządzie potwierdził rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. - W czwartek 14 kwietnia Rada Nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odwołała ze stanowiska członka Zarządu ZUS nadzorującego pion operacji i eksploatacji systemów, Radosława Stępnia - poinformował PAP rzecznik.

- Decyzja Rady Nadzorczej to wynik wniosku o odwołanie ze stanowiska, złożonego przez samego Radosława Stępnia - poinformował Andrusiewicz. Dodał, że swoje obowiązki wiceprezes będzie pełnił jeszcze do końca kwietnia.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do Zakładu wynika, że do końca miesiąca powinien być znany następca członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów. Nowy wiceprezes ds. informatycznych mógłby zostać przedstawiony Radzie Nadzorczej ZUS na posiedzeniu 26 kwietnia.

Stępień został wiceprezesem ZUS 16 lutego 2015 r. Wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi oraz ministerstwie finansów i ministerstwie sprawiedliwości, w Banku Gospodarstwa Krajowego i Głównym Urzędzie Statystycznym oraz PKO BP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
klata pirata
Członek zarządu. A ile on tam pracował? I co dobrego tam zrobił? Bo jak tyle co w poprzednim miejscu pracy. To wydaje mi się że nic. A uciekł żeby nie odpowiadać zapewne. I zabierze ze sobą może jakichś kolegów za chwile.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane