• rozwiń

Z Rzeszowa do Nowego Jorku. Są pieniądze na dodatkowe inwestycje na lotnisku

Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina Odtwórz: Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina
Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina "Źródło: TVN24 BiS"

W trakcie poniedziałkowej sesji sejmiku województwa podkarpackiego radni zgodzili się przeznaczyć 6 milionów złotych na zakup 60 tysięcy udziałów w spółce Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, która zarządza podrzeszowskim lotniskiem. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje między innymi dostosowujące port do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku.

Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na poniedziałkowej sesji radni.

Nowe połączenia

Pod koniec kwietnia z Jasionki uruchomione zostanie połączenie do Nowego Jorku, wcześniej od 11 marca samoloty z Podkarpacia będą latały do Tel Awiwu.

Zdaniem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla uruchomienie lotów do USA oznacza również rozpoczęcie lotów cargo do Stanów.

- Na razie skala jest mała, bo będzie to 10 ton, ale będą to loty regularne. Wierzę, że wpłynie to na uruchomienie pełnego transportu towarów drogą lotniczą - dodał.

Marszałek podkreślił, że pieniądze przeznaczone będą przede wszystkim na inwestycje, w tym między innymi na dostosowanie lotniska do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku.

Debata o przyszłości

Przed głosowaniem nad tą uchwałą głos zabrała przewodnicząca klubu Platformy Obywatelskiej w sejmiku Teresa Kubas-Hul, która zaproponowała, aby w najbliższym czasie odbyła się debata nad przyszłością spółki lotniskowej.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl odpowiedział, że taka debata odbędzie się w maju lub czerwcu.

- Musimy dyskutować o nowym miejscu i roli lotniska w Jasionce w kontekście uruchamianych lotów do USA i Izraela. Buduje się również Centralny Port Komunikacyjny, trzeba zatem na nowo określić rolę lotniska w Jasionce - mówił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane