• rozwiń

Sfinks miał przejąć pizzerie. Jest problem

Polacy częściej od Niemców odwiedzają restauracje Odtwórz: Polacy częściej od Niemców odwiedzają restauracje
Polacy częściej od Niemców odwiedzają restauracje "Źródło: tvn24bis"

Rada nadzorcza Sfinks Polska nie wyraziła zgody na przejęcie przez spółkę akcji Dominium SA - podała spółka w komunikacie. W ocenie rady warunki transakcji nie gwarantują osiągnięcia zakładanej stopy zwrotu z inwestycji.

"W opinii rady inwestycja w spółkę Dominium, przeprowadzona na tych warunkach, z uwagi na brak przeniesienia na Sfinks prawa do sprawowania kontroli nad Dominium i przez to ograniczony wpływ na obszary możliwych do uzyskania synergii, nie gwarantuje Sfinks uzyskania stopy zwrotu na poziomie założonym w strategii Grupy Sfinks Polska na lata 2017-2022, to jest 25 procent" - napisano w komunikacie.

Jaka kwota

Pod koniec czerwca Sfinks Polska zakończył negocjacje dotyczące nabycia docelowo akcji Dominium, właściciela sieci ponad 70 restauracji kuchni włoskiej "Gusto Dominium".

Sfinks chciał kupić 3.103.320 akcji, stanowiących docelowo 40 procent kapitału zakładowego spółki, za łączną kwotę 20 milionów złotych.

Zakładano wówczas, że transakcja nastąpi do końca tego roku.

W trakcie negocjacji ustalono, że celem jest wprowadzenie akcji Dominium do publicznego obrotu w terminie nie późniejszym niż 7 lat od momentu przeprowadzenia transakcji.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane