• rozwiń
  • WIG20 2323.20 -0.08%
  • WIG30 2667.73 -0.07%
  • WIG 59827.74 -0.18%
  • sWIG80 11580.88 -0.53%
  • mWIG40 4055.53 -0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:41

Dostosuj

PZU i Grupa Azoty chcą inwestować w innowacyjne spółki

PZU i Grupa Azoty chcą inwestować w innowacyjne spółki

PZU i Grupa Azoty będą wspierać innowacyjne spółki zarówno przy pracach badawczo-rozwojowych, jak i późniejszej komercjalizacji ich pomysłów - wynika z listu intencyjnego podpisanego przez firmy. To już kolejny taki list podpisany w ostatnich dniach.

Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe PZU, intencją stron jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem. Taka współpraca ma umożliwiać optymalne wykorzystanie publicznych pieniędzy przeznaczanych na wsparcie rozwoju technologicznego w Polsce.

"PZU i Grupa Azoty będą wspólnie inwestować m.in. w innowacyjne spółki czy fundusze venture capital, wykorzystując przy tym swoje wieloletnie doświadczenie i kompetencje branżowe" - napisano w komunikacie.

Wysoki poziom ryzyka

Przypomniano, że projektom innowacyjnym na wczesnym etapie rozwoju towarzyszy zazwyczaj wysoki poziom ryzyka, którym, by uniknąć niepowodzenia, trzeba profesjonalnie zarządzać. "W przypadku sukcesu wartość dodana z takiego przedsięwzięcia trafia nie tylko do zaangażowanych firm, lecz także do całej gospodarki" - zaznaczono w komunikacie.

To już drugi tego typu list w ostatnich dniach. W poniedziałek o podpisaniu listu intencyjnego poinformowały PGE i TFI PZU. Pod koniec maja natomiast Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła Platformę Transferu Technologii, która także ma służyć budowaniu współpracy nauki i biznesu oraz komercjalizacji innowacji. Również pod koniec maja grupa Enea ogłosiła konkurs na innowację energetyczną. Zwycięzca otrzyma milion złotych.

W kwietniu minister skarbu Włodzimierz Karpiński zapowiedział, że jego resort planuje wprowadzić wskaźnik oceny zarządów spółek Skarbu Państwa pod kątem prowadzenia przez nie działalności innowacyjnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane