• rozwiń
  • WIG20 2204.99 +0.56%
  • WIG30 2505.85 +0.53%
  • WIG 58254.53 +0.47%
  • sWIG80 11645.25 +0.58%
  • mWIG40 3809.78 +0.35%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:13

Dostosuj

Chcesz sprawdzić punkty karne w internecie? Nie daj się nabrać

Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie Odtwórz: Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie
Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie "Źródło: TVN Turbo"

Policja ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi, za których pośrednictwem można sprawdzić punkty karne. E-usługa "sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl, za darmo - informuje.

Duże zainteresowanie, jakim cieszy się ta e-usługa spowodowała, że oszuści, chcąc w sposób nielegalny pozyskać dane i pieniądze, podszywają się pod oficjalny serwis do sprawdzenia punktów karnych w internecie i tworzą fałszywe strony.

Ostrzeżenie

Policja przypomina, że do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest https://obywatel.gov.pl/ i nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Wszelkie inne strony www, które "oferują" rzekome informacje o stanie punktów karnych w zamian za podanie danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy - przestrzega policja.

Nowa usługa


Kierowcy mogą sprawdzać przez internet, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe od poniedziałku. Można też sprawdzić datę popełnienia wykroczenia, uzyskać informację o pojeździe, miejscu popełnienia wykroczenia czy o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

Profil Zaufany (eGO) można założyć, rejestrując się na stronie pz.gov.pl lub za pośrednictwem niektórych serwisów e-bankowości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Merxe
Heh, faktycznie. Wpisując proste hasło w google już w pierwszych wynikach wyszukiwania pojawia się taka fałszywa strona, a na niej filmik na YT, który był zamieszczony w grudniu 2016 z "instrukcją". Można gdzieś zgłosić taką stronę? Czy nawet nie ma sensu bo założyciel tylko zmieni serwer? Na YT zaraz raportuję ten filmik.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane