• rozwiń

Temat: PiS

Przegląd prasy: Za program 500 zł na dziecko zapłacimy więcej. Resort pracy policzył jeszcze raz

Kto, ile i za ile? Program "Rodzina 500 plus" bez tajemnic Odtwórz: Kto, ile i za ile? Program "Rodzina 500 plus" bez tajemnic
Kto, ile i za ile? Program "Rodzina 500 plus" bez tajemnic "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Po ponownym przeliczeniu kosztów wprowadzenia programu 500 zł na dziecko, ministerstwo pracy doszło do wniosku, że świadczenie to będzie kosztować budżet państwa o kilka miliardów złotych więcej niż to wcześniej planowano - informuje "Puls Biznesu".

Jak pisze "Puls Biznesu" w projekcie budżetu na 2016 rok ministerstwo finansów zarezerwowało na ten cel ok. 16 mld złotych.

Inne wyliczenia

- W projekcie z 22 grudnia, resort pracy raz jeszcze przeliczył koszty i niestety zarówno wpływ na wydatki budżetowe, jak i cały sektor finansów publicznych, jest znacznie wyższy niż w dokumencie z początku grudnia - powiedział gazecie przedstawiciel ministerstwa finansów.

"Puls Biznesu" podkreśla, że w przyszłym roku kiedy wypłaty 500 zł będą obowiązywać od kwietnia z budżetu państwa będzie trzeba pozyskać dodatkowe 1,7 mld złotych. W kolejnych latach kwota ta wzrośnie do dodatkowych 2,5 mld zł.

Dziennik przywołuje także obawy niektórych ekonomistów wobec planu pomocowego rządu dla rodzin. Część z nich uważa, że wypłacanie 500 zł na dziecko może zniechęcić niektórych rodziców do podejmowania pracy, co uzależni ich od finansowego wsparcia państwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Tuptuś66
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
emex74
jakby to miało wspierać dzietność to by dawano tylko dzieciom urodzonym po wejściu tej ustawy
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane