• rozwiń
  • WIG20 2175.51 -0.40%
  • WIG30 2499.91 -0.37%
  • WIG 56317.39 -0.43%
  • sWIG80 11551.33 -0.61%
  • mWIG40 3874.83 -0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Przegląd prasy: samodzielni seniorzy w wersji high-tech

Przegląd prasy: samodzielni seniorzy w wersji high-tech
Foto: Shutterstock Foto: Inwestycja zostanie zakończona w czerwcu

Senior Apartments ma nowatorski pomysł na opiekę długoterminową dla seniorów: naszpikowane elektroniką mieszkania i fachowy personel z ręką na pulsie - pisze "Puls Biznesu".

- Pierwszy etap - budowa osiemnastu jednopiętrowych apartamentów w podwarszawskiej gminie Wiązowna - już ruszył. Inwestycję chcemy zakończyć w czerwcu. Powstanie dziesięć domów dwuosobowych i osiem jednoosobowych - wyjaśnia Marcin Zawadzki, założyciel Madi-Systemu - największej polskiej firmy specjalizującej się w opiece długoterminowej.

Nowoczesne domy

- Nasi mieszkańcy będą prowadzić samodzielne życie, ale w razie potrzeby na życzenie będą mieli do dyspozycji lekarza, pielęgniarki, rehabilitantów, opiekunki, concierge`a, animatorów oraz personel techniczny i sprzątający - wyjaśnia ideę tzw. assisted living Marcin Zawadzki. 

Zawadzki tłumaczy, że domy będą naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i telemedycznymi. - Będą czujniki dymu, temperatury, ruchu, bezruchu i upadku, które w razie zagrożenia wyślą sygnały na telefon komórkowy personelu, który niezwłocznie sprawdzi, czy wszystko jest w porządku - tłumaczy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane