• rozwiń
  • WIG20 2161.69 +0.32%
  • WIG30 2448.13 +0.34%
  • WIG 56884.63 +0.18%
  • sWIG80 11455.78 +0.04%
  • mWIG40 3638.10 +0.47%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:09

Dostosuj

Przegląd prasy: Minister energii weźmie importerów węgla pod lupę

Sawicki: cały czas będziemy zdani na węgiel Odtwórz: Sawicki: cały czas będziemy zdani na węgiel
Sawicki: cały czas będziemy zdani na węgiel "Źródło: TVN24 BiS"

Resort finansów zgodził się udostępnić Ministerstwu Energii dane skarbowe dotyczące importerów węgla kamiennego - pisze wtorkowy Puls Biznesu.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski w piśmie do szefowej ministerstwa finansów Teresy Czerwińskiej zwrócił się o przekazywanie jego resortowi informacji dotyczących eksportu oraz importu węgla kamiennego, brunatnego, koksu, gazu ziemnego, ropy naftowej i innych paliw- pisze dziennik.

W uzasadnieniu Tchórzewski napisał, że "resort energii nie ma dziś dostępu do pełnych danych pozwalających poznać rzeczywistą skalę takiego handlu".

Większość z Rosji

-Żeby oczekiwania ME zostały zrealizowane, resort finansów musiałby dokonać odpowiednich zmian ordynacji podatkowej. Okazuje się, że jest gotowy to zrobić - informuje "Puls Biznesu".

Rozmówca gazety z firmy handlującej węglem przypuszcza, że przyczyną wzmożonego zainteresowanie ME jest znaczący poziom importu. - W latach 2013-2014, kiedy import węgla też był duży, były przymiarki do wprowadzenia koncesji na obrót węglem - osoba cytowana przez "PB".

Dziennik informuje, że wstępne dane Eurostatu wskazują, iż dziś do Polski trafia 19,7 mln ton węgla rocznie (dane za 2018 r.). "To rekord. Większość surowca pochodzi z Rosji" - zaznacza gazeta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane