• rozwiń

Temat: Rodzina 500 plus

Przegląd prasy: Polacy nie chcą 500 zł plus i szybszej emerytury za wszelką cenę

Przegląd prasy: Polacy nie chcą 500 zł plus i szybszej emerytury za wszelką cenę
Foto: Shutterstock Foto: Polacy nie chcą realizacji wszystkich obietnic wyborczych PiS

Niższy wiek emerytalny i 500 zł na dziecko są dla Polaków ważne, ale nie za cenę wyższych podatków czy problemów z budżetem – wynika z sondażu IQS przeprowadzonego dla "Pulsu Biznesu".

Zdaniem głównego ekonomisty Banku Millenium Grzegorza Maliszewskiego, rezultaty badań dowodzą, że Polacy nie chcą realizacji wszystkich obietnic wyborczych PiS, gdyby miało to zagrozić stabilności budżetu państwa.

Dobre pomysły

Z sondażu IQS wynika, że chociaż Kowalski docenia pomysły rządzących, które mają przynieść ulgę jego portfelowi czy napełnić go dodatkową kasą, to jednocześnie nie chce, żeby dokonywano tego za wszelką cenę.

- Jak zwykle, ludzie chcieliby zjeść ciastko - realizację obietnic – i mieć ciastko i najlepiej za to nie zapłacić - komentuje Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK.

Program

W piątek ruszył program Rodzina 500 plus. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane