• rozwiń

To może być zmarnowany dzień w pracy. "Dla kibiców nie ma dobrej rady"

Polacy poczuli ulgę po przylocie do Moskwy Odtwórz: Polacy poczuli ulgę po przylocie do Moskwy
Polacy poczuli ulgę po przylocie do Moskwy "Źródło: łączynaspiłka.pl"

Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu – ostrzega psychiatra, doktor nauk medycznych Agata Wysocka-Studzińska.

Polscy piłkarze wtorkowym meczem z Senegalem w Moskwie (godz. 17.00 czasu polskiego) zainaugurują występy w piłkarskich mistrzostwach świata.

Nie ma rady

Dr Agata Wysocka-Studzińska przyznaje, że dla kibiców nie ma żadnej dobrej rady, która pozwoliłaby im poradzić sobie z emocjami, jakie ich czekają.

- Żadna rada nie pomoże, jeżeli, ktoś jest entuzjastą sportu - mówi psychiatra. Jedno, co zaleca, to mniej alkoholu przed, w trakcie i po meczu. - Alkohol zmniejsza dystans do rzeczywistości i obniża samokontrolę - wyjaśnia.

Podkreśla, że w dużo lepszej sytuacji znajdują się kibice, dla których piłka nożna nie jest ich całym życiem.

- Oni potrafią sobie zracjonalizować nawet porażkę. Wytłumaczą sobie, że np. skład drużyny był nieodpowiedni, albo przeciwnik rzeczywiście dysponował dużo większymi umiejętnościami - wyjaśnia Wysocka-Studzińska.

Nie ukrywa, że dla entuzjastów futbolu, a przede wszystkich ich otoczenia, czas mistrzostw świata może być trudny. W pracy mogą mieć osłabioną sprawność, utrudnioną koncentrację, gdyż ich wszystkie myśli krążą wokół rozgrywek, szczególnie polskiej reprezentacji.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane