• rozwiń

Temat: Praca

Krótszy czas pracy dla rodziców? Ludowcy wracają do pomysłu

Krótszy dzień pracy w Polsce? Odtwórz: Krótszy dzień pracy w Polsce?
Krótszy dzień pracy w Polsce? "Źródło: tvn24bis.pl"

Polskie Stronnictwo Ludowe na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży projekt "godzina dla rodziny". Propozycja zakłada, że rodzice wychowujący dzieci do piętnastego roku życia w pracy spędzaliby mniej czasu - góra siedem godzin dziennie. Ludowcy już w ubiegłym roku złożyli taki projekt w Sejmie, ale został on odrzucony w pierwszym czytaniu.

- Zmodyfikowaliśmy projekt, poprawiliśmy go. Chcemy, żeby Sejm zajął się nim, jak najszybciej - mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy mają złożyć projekt na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Zaplanowano je na 11-12 kwietnia.

Są poprawki

Zgodnie z wcześniejszym projektem PSL, ze skróconego czasu pracy w wymiarze siedmiu godzin na dobę mógł skorzystać pracujący rodzic (lub opiekun) dziecka, które jeszcze nie ukończyło dziesięciu lat.

Teraz ludowcy chcą, żeby z propozycji skorzystało więcej osób - krócej o godzinę mogliby pracować rodzice piętnastolatków.

Władysław Kosiniak-Kamysz uzasadniając propozycję Stronnictwa, wskazał, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Unii Europejskiej.

- Pracujemy często ponad swoje siły. Trudno znaleźć czas dla dzieci, dla rodziny, na opiekę nad dziadkami, rodzicami, którzy tej opieki potrzebują. Ta godzina dla rodziny jest po prostu potrzebna - podkreślił lider PSL.

O pierwszej propozycji PSL oraz idei krótszego dnia pracy szerzej pisaliśmy w Magazynie TVN24. Została ona odrzucona na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane