• rozwiń

Z konta zniknęło kilkanaście tysięcy złotych. "Kobieta kliknęła w link zawarty w SMS-ie"

Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi Odtwórz: Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi "Źródło: TVN24 BiS"

Kilkanaście tysięcy złotych straciła mieszkanka wielkopolskiego Ostrzeszowa, która zareagowała na wiadomość z żądaniem zapłaty 1,71 złotego na poczet zamówionej przesyłki.

Jak wynikało z treści SMS-a, mieszkanka Ostrzeszowa powinna dopłacić 1,71 zł do zamówionej wcześniej paczki.

W wiadomości znajdował się link do fałszywej strony internetowej banku.

Fałszywe konto

- Kobieta kliknęła w link zawarty w SMS-ie i została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego, które okazało się fałszywe - powiedziała rzeczniczka ostrzeszowskiej policji komisarz Ewa Jakubowska.

W ten sposób oszuści zdobyli dane potrzebne do logowania na prawdziwe konto bankowe i ukradli z niego kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty - podkreśliła komisarz Ewa Jakubowska.

- Informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy - dodała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
peteku100
Ja lobie technologie i nowości lecz płacenie ożywając komórki to nie ma takiej opcji. Malo tego ludzie używają opcji do pamiętania wszystkich haseł- to nie jest nawet śmieszne.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kojotto111
Znajomy jest w podobnej sytuacji tylko kwota to kilka tyś zł.Sms z 1zł niedopłaty do przesyłki link w sms-ie do banku i po pieniądzach.Na policji usłyszał że odzyskać pieniądze będzie bardzo bardzo trudno.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane