• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ofensywa na polskich torach. Najpopularniejszy przewoźnik zapowiada nowe połączenia

PKP Intercity zmienia wakacyjny rozkład jazdy pociągów Odtwórz: PKP Intercity zmienia wakacyjny rozkład jazdy pociągów
PKP Intercity zmienia wakacyjny rozkład jazdy pociągów "Źródło: tvn24"

Przewozy Regionalne zapowiadają uruchomienie nowych połączeń w okresie wakacyjnym. Wcześniej swoją siatkę połączeń międzynarodowych rozszerzyło PKP Intercity.

- Jesteśmy zadowoleni z uruchomionego w majówkę połączenia między Łodzią, Warszawą a Gdynią, gdyż blisko połowa pociągów była wypełniona. To jest sukces, aczkolwiek ludzie muszą się zacząć do nas przekonywać, że Polregio to jest już zupełnie inny standard niż jeszcze cztery lata temu - powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes kolejowej spółki.

Nowe połączenia na kolei

Podczas tegorocznego długiego weekendu majówkowego Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, po raz pierwszy od wielu lat uruchomiły pociągi, które połączyły Łódź i Warszawę z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią przez Iławę i Malbork.

Anna Lenarczyk z zarządu Przewozów Regionalnych poinformowała z kolei, że spółka planuje uruchomić dodatkowe składy weekendowe w okresie wakacyjnym.

- W wakacje na pewno ruszy połączenie Wrocław - Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz i połączenia z Krakowa do Zatoru - powiedziała Lenarczyk.

Kilka tygodni temu o rozszerzeniu siatki połączeń międzynarodowych informowało PKP Intercity. Od 13 kwietnia 2019 roku podróżujący do Czech mogą korzystać z drugiej codziennej pary pociągów do i z Krakowa. Z kolei od 19 kwietnia pasażerowie mogą dojechać z Przemyśla do Dniepru na Ukrainie.

Najpopularniejsi przewoźnicy

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku przewoźnicy obsłużyli 79,76 miliona pasażerów. Największy udział w tej liczbie (26,97 procent) miały Przewozy Regionalne. Na podium znalazły się jeszcze Koleje Mazowieckie - 19,18 procent oraz PKP Intercity - 13,28. Na czwartym miejscu sklasyfikowano PKP SKM, z udziałem na poziomie 12,91 procent.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane