• rozwiń

"500 plus to nie wszystko". Domagają się niedziel wolnych od pracy

Duda żąda zakazu handlu w niedziele Odtwórz: Duda żąda zakazu handlu w niedziele
Duda żąda zakazu handlu w niedziele "Źródło: tvn24"

O wolne od pracy niedziele zaapelował w niedzielę do rządzących przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w Częstochowie. - 500 plus to nie wszystko, niedziela jest dla Boga i rodziny – dodał.

- Jesteśmy tutaj, u progu Jasnogórskiej Pani, aby modlić się i dziękować za pracę, za bezpieczną pracę i za sprawiedliwość społeczną. Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wielu z nas, szczególnie kobiet, musi pracować, i to w hipermarketach, niekoniecznie w sklepach pierwszej potrzeby. Dlatego z tego miejsca po raz kolejny apeluję: '500 plus' to nie wszystko, dopełnieniem programu jest dbałość o rodzinę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny – powiedział lider Solidarności w wystąpieniu przed uroczystą mszą świętą.

Apel o wolne niedziele

- Z tego miejsca apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta, bo to jest dbałość o pracownika, ale także o wartości, o rodzinę, abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem - dodał.

Piotr Duda podkreślił, że spotkanie na Jasnej Górze jest także wypełnieniem testamentu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, patrona związku, który zapoczątkował pielgrzymkę ludzi pracy do tego sanktuarium.

- Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje - to słowa św. Jana Pawła II, słowa, które były w sercu bł. ks. Jerzego, bo ojczyzna kosztuje! Bł. ks. Jerzy oddał za nią życie. My, ludzie Solidarności, na co dzień realizujemy jego testament, a także testament roku 1980 - tych wszystkich porozumień, które zostały spisane, ale nie do końca wypełnione - powiedział przewodniczący "S".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
janusz_strzeleckibjfa
Jak pracowałem jako maszynista to pracowałem na okrągło ,i nikomu to nie przeszkadzało ,o co ta wojna DUDY ?
  • 3
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Rottweiler Lowca zKomuchow
No i slusznie jakos sie nie spotkalem w Niemczech zeby sklepy byly otwarte.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane