• rozwiń
    • WIG20 2206.08 -0.27%
    • WIG30 2495.71 -0.17%
    • WIG 57883.35 -0.18%
    • sWIG80 11417.56 -0.31%
    • mWIG40 3670.92 +0.60%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:33

Dostosuj

"500 plus to nie wszystko". Domagają się niedziel wolnych od pracy

Duda żąda zakazu handlu w niedziele Odtwórz: Duda żąda zakazu handlu w niedziele
Duda żąda zakazu handlu w niedziele "Źródło: tvn24"

O wolne od pracy niedziele zaapelował w niedzielę do rządzących przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w Częstochowie. - 500 plus to nie wszystko, niedziela jest dla Boga i rodziny – dodał.

- Jesteśmy tutaj, u progu Jasnogórskiej Pani, aby modlić się i dziękować za pracę, za bezpieczną pracę i za sprawiedliwość społeczną. Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wielu z nas, szczególnie kobiet, musi pracować, i to w hipermarketach, niekoniecznie w sklepach pierwszej potrzeby. Dlatego z tego miejsca po raz kolejny apeluję: '500 plus' to nie wszystko, dopełnieniem programu jest dbałość o rodzinę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny – powiedział lider Solidarności w wystąpieniu przed uroczystą mszą świętą.

Apel o wolne niedziele

- Z tego miejsca apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta, bo to jest dbałość o pracownika, ale także o wartości, o rodzinę, abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem - dodał.

Piotr Duda podkreślił, że spotkanie na Jasnej Górze jest także wypełnieniem testamentu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, patrona związku, który zapoczątkował pielgrzymkę ludzi pracy do tego sanktuarium.

- Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje - to słowa św. Jana Pawła II, słowa, które były w sercu bł. ks. Jerzego, bo ojczyzna kosztuje! Bł. ks. Jerzy oddał za nią życie. My, ludzie Solidarności, na co dzień realizujemy jego testament, a także testament roku 1980 - tych wszystkich porozumień, które zostały spisane, ale nie do końca wypełnione - powiedział przewodniczący "S".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane