• rozwiń

Temat: Wojsko

Przetarg na śmigłowce dla armii. "To politycy zdecydują, co kupimy"

Przetarg na śmigłowce dla armii. "To politycy zdecydują, co kupimy" Odtwórz: Przetarg na śmigłowce dla armii. "To politycy zdecydują, co kupimy"
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Gościem TVN24 Biznes i Świat był Michał Kucharczyk z portalu tvn24.pl | Video: Przetarg na śmigłowce dla armii. "To politycy zdecydują, co kupimy"

To politycy zdecydują, jaki śmigłowiec kupimy, bo to oni, a nie wojskowi trzymają pieniądze - powiedział Maciej Kucharczyk z tvn24.pl. MON ma dziś podać informację, który ze śmigłowców oferowanych w przetargu na wielozadaniowe maszyny dla wojska przejdzie do etapu praktycznych prób. O kontrakt ubiegają się trzej producenci: amerykańska firma Sikorsky i należący do niej PZL Mielec, wchodzące w skład włosko-brytyjskiej grupy AgustaWestland zakłady PZL Świdnik - oferujące maszynę AW149 oraz konsorcjum zawiązane przez Airbus Helicopters.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane