• rozwiń

Utrudnienia dla klientów banku. Część usług zostanie wyłączona

Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty Odtwórz: Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty
Rewolucja w bankach. Darmowe konta i karty "Źródło: tvn24bis"

10 listopada klienci Deutsche Banku (DB) automatycznie staną się klientami banku Santander. To efekt fuzji na polskim rynku bankowym. W związku z transakcją w najbliższych dniach mogą być problemy z dostępem do niektórych usług.

Santander Bank Polska przejmuje wydzieloną działalność detaliczną oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw Deutsche Bank Polska z wyłączeniem, między innymi, walutowych kredytów i pożyczek hipotecznych.

Oddziały zamknięte wcześniej

W piątek 9 listopada o 15.00 zamknięte zostaną oddziały Deutsche Bank, a o 18.00 wyłączone zostaną systemy bankowości elektronicznej DB: db easyNET, db powerNET oraz db hipoNET. Przelewy zlecone w tym dniu po godzinie 15.00 zostaną zarejestrowane w kolejnym dniu roboczym i automatycznie przeniesione do Santander Bank Polska.

W weekend 10-11 oraz w poniedziałek 12 listopada systemy bankowości elektronicznej DB Polska S.A. nie będą dostępne.

Karty i bankomaty będą jednak działać bez zmian.

Od poniedziałku 12 listopada dotychczasowe funkcje db easyNET oraz db powerNET nie będą działać, a serwisy umożliwią jedynie przeniesienie do bankowości internetowej i mobilnej Santander. Złożenie dyspozycji będzie możliwe od razu po aktywacji usług i pierwszym zalogowaniu w nowym serwisie.

Usługi realizowane dotychczas przy pomocy telefonicznego serwisu DB będą możliwe za pośrednictwem bankowości mobilnej i internetowej banku Santander.  Dyspozycje nie będą dostępne przez infolinię DB (Teleserwis)

13 listopada wszystkie oddziały bankowe, dotychczas funkcjonujące jako placówki Deutsche Banku, zostaną otwarte pod szyldem banku Santander.

Przenoszenie usług db easyNET lub db powerNET do banku Santander będzie możliwe elektronicznie, po zalogowaniu do wyżej wymienionych serwisów lub osobiście w każdym oddziale Santander Banku.

Przejęcia na polskim rynku

Przejęcie Deutsche Banku przez Santandera to nie jedyna fuzja na polskim rynku bankowym. Pod koniec października Bank BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność Raiffeisen Polbanku.

W poniedziałek Bank Millennium i Societe Generale podpisały umowę dotyczącą zakupu przez Bank Millennium Euro Banku. Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane