• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Wsparcie dostaną najlepsi

Emilewicz o zadaniach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Odtwórz: Emilewicz o zadaniach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii
Emilewicz o zadaniach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii "Źródło: tvn24"

Rząd chce premiować inwestorów za jakość, nie ilość. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zamierza zmienić Program wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020, czyli system wieloletnich grantów przyznawanych największym inwestorom. Eksperci sądzą, że zmiany są potrzebne, ale obawiają się ostrych kryteriów - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

"Pójdziemy w tym samym kierunku co w przypadku stref. Zgodnie z koncepcją przedstawioną w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju stawiamy na jakość, a nie ilość. Nie jest najważniejsza wartość inwestycji i liczba miejsc pracy, lecz technologie związane z projektem i jakość etatów" - mówi w "PB" Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. 

Na wsparcie nadal mogą liczyć zaawansowane centra usług biznesowych.

Więcej polskich firm

"To nie są inwestycje kapitałochłonne. Jednak - jak np. JP Morgan - ściągają z powrotem do kraju Polaków" - mówi wiceminister w gazecie. Podkreśla, że zależy mu, by z rządowych grantów korzystało więcej polskich firm.

Gazeta przypomina, że rząd niedawno przyjął projekt ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, który z całej Polski uczyni specjalną strefę ekonomiczną.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane