• rozwiń

Przegląd prasy: AGD idzie jak świeże bułeczki. Zwłaszcza to energooszczędne

Przegląd prasy: AGD idzie jak świeże bułeczki. Zwłaszcza to energooszczędne
Foto: Shutterstock Foto: Dwa miesiące przed końcem roku sklepom udało się już sprzedać sprzęt AGD o wartości ponad 4 mld zł

Polacy ruszyli na zakupy kuchenek, pralek i lodówek. Na koniec października wartość rynku przekroczyła już 4 mld zł – donosi "Rzeczpospolita".

Na początku roku prognoza wzrostu wartości rynku o kilka procent była uważana za nieuzasadniony optymizm. Tymczasem dwa miesiące przed końcem roku sklepom udało się już sprzedać sprzęt AGD o wartości ponad 4 mld zł, co oznacza poziom w poprzednich latach zarezerwowany dla 12 miesięcy.

AGD w dobrej kondycji

Z danych o dostawach sprzętu do sklepów, zebranych przez związek pracodawców CECED Polska, wynika, że miesięcznie udawało się sprzedawać nawet ponad 500 tys. sztuk sprzętu AGD.

- AGD jest od początku roku w dobrej kondycji. Szczególną kategorią są lodówki - obserwujemy wyraźne trendy wzrostowe średniej ceny sprzedaży. Klienci coraz bardziej świadomie wybierają urządzenia energooszczędne, wyposażone w technologię No Frost, za które są gotowi zapłacić nieco więcej niż dotychczas - mówi Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert.

Także w przypadku tej kategorii widać zmiany w zachowaniach konsumentów. Już 15 proc. zakupów dużego sprzętu odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych, dla małego AGD ich udział przekroczył 17 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kacper_mielecki
Zwłaszcza jak maja promocje, to nie dziwne, że schodzi.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane