• rozwiń

Przegląd prasy. Dziecięce wózki wyjeżdżają z Polski

Przegląd prasy. Dziecięce wózki wyjeżdżają z Polski
Foto: Shutterstock Foto: W 2014 roku z Polski wyjechały wózki warte ponad 500 mln zł - szacuje GUS

W 2014 roku z Polski wyjechały wózki warte ponad 500 mln zł - szacuje GUS. Od wielu eksport wózków polskich marek wzrasta; najchętniej towar ten kupują Niemcy i Skandynawowie - informuje "Puls Biznesu".

Eksport mógłby być jeszcze większy, gdyby nie zawirowania na Wschodzie. Różnice kursowe, spadek siły nabywczej - to niektóre z wielu problemów polskich producentów - czytamy w artykule.

- Rosja i Ukraina to były nasze dwa kluczowe rynki. O ile w Rosji nadal dużo sprzedajemy i sytuacja się poprawia, to na Ukrainie handel się załamał" - wyjaśnia Piotr Machura, współwłaściciel firmy sprzedającej wózki cytowany przez gazetę. - Cały czas rozwijamy się natomiast na rynkach europejskich. Coraz lepiej radzimy sobie też w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Na wszystkich notujemy dwucyfrowy wzrost - dodaje.

Polskie firmy zysków poszukują również na Dalekim Wschodzie. Od ubiegłego roku na rynku chińskim swoje produkty sprzedaje częstochowski Deltim, który zleca tam też znaczną część produkcji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane