• rozwiń

Przegląd prasy: Bałtyk przeżył oblężenie. Turystyce pomógł strach przed terrorystami

Przegląd prasy: Bałtyk przeżył oblężenie. Turystyce pomógł strach przed terrorystami
Foto: katatonia82 / Shutterstock.com Foto: Wakacje nad polskim morzem znów modne

Strach przed terroryzmem sprawił, że w tym roku turyści chętniej wybierali wypoczynek nad polskim morzem. Hotelarze podsumowują zyski - pisze "Gazeta Wyborcza".

Boom nad polskim morzem to w dużej mierze efekt zagrożenia zamachami terrorystycznymi w popularnych kurortach zagranicznych.

Bardzo dobry sezon

- To zadziałało na turystów krajowych, którzy w większości wybrali wypoczynek w Polsce, głównie w pasie nadmorskim - mówi Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W 2015 roku województwo pomorskie odwiedziło około 8,5 mln turystów z kraju i zagranicy. W tym roku ma ich być znacznie więcej.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w czerwcu i lipcu liczba turystów w obiektach noclegowych liczących powyżej dziesięciu miejsc wzrosła o 600 tys., a liczba udzielonych noclegów - o 2 mln w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Dobry sezon potwierdzają dane Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Pomorskiego Instytutu Naukowego im. prof. Brunona Synaka: od czerwca do sierpnia Gdańsk odwiedziło o ok. 15 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Większy ruch odnotowano też m.in. na sopockim molo. Liczba odwiedzających przekroczyła milion - to najlepszy wynik od 25 lat.

Odwołany lub opóźniony lot? Konsument ma swoje prawa:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane