• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Przedsiębiorcy przesiadają się na samoloty

Przedsiębiorcy przesiadają się na samoloty
Foto: www.modlinairport.pl Foto: Podróży służbowych po Polsce, jakie w ubiegłym roku odbywano samolotami, było o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

Poprawa w gospodarce wyciąga przedsiębiorców zza biurek. Szybko rośnie liczba podróży służbowych – pisze "Rzeczpospolita".

Rośnie liczba podróży lotniczych, które dzięki wprowadzeniu tanich linii stają się dla przedsiębiorców coraz bardziej korzystną alternatywą wobec kolei czy jazdy samochodem.

Wzrost o 20 proc.

Według serwisu eSKY.pl na najbardziej popularnej wśród przedstawicieli biznesu trasie - pomiędzy Warszawą a Gdańskiem - liczba służbowych przelotów wzrosła w ubiegłym roku o 20 proc. Natomiast pomiędzy Warszawą a Katowicami podskoczyła aż o 63 proc.

W sumie wszystkich podróży służbowych po Polsce, jakie w ubiegłym roku odbywano samolotami, było o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku przybyło również służbowych przelotów zagranicznych: wszystkich razem o 15 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Najwięcej zyskała Lizbona, gdzie liczba wyjazdów podskoczyła o prawie połowę. Niewiele mniej - o 42 proc. - przybyło przedsiębiorców podróżujących do Rzymu, o jedną trzecią zwiększyła się frekwencja do Mediolanu.

Mimo konfliktu na Wschodzie i znaczącego ograniczenia wymiany handlowej z Rosją, liczba wylotów służbowych do Moskwy wzrosła w ubiegłym roku o jedną czwartą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane