• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Szybciej na południu Mazowsza. Szykują rozbudowę drogi

Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku Odtwórz: Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku
Setki kilometrów nowych dróg w 2018 roku "Źródło: tvn24bis.pl"

Ruszają przygotowania do rozbudowy drogi krajowej numer 79 w województwie mazowieckim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie koncepcji inwestycji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla trzech odcinków. Chodzi o około 17 kilometrów drogi.

Przebudowę podzielono na trzy odcinki: przejście przez Ciepielów o długości około 1,5 km, Ciepielów - Lipsko - około 6,8 km, Lipsko - granica województwa - około 8,5 km.

We wszystkich przypadkach chodzi o 1 jezdnię po 1 pasie ruchu dla obu kierunków.

Planowany harmonogram realizacji

Wykonawcą dokumentacji jest firma Egis Poland. Wartość kontraktu wynosi około 2,4 miliona złotych, a czas realizacji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do stycznia 2019 roku.

Zadaniem projektanta jest między innymi wstępne określenie zakresu rzeczowego i finansowego przedsięwzięcia, ustalenie koncepcyjnych rozwiązań rozbudowy odcinka, dostarczenie niezbędnych danych i informacji do sporządzenia dokumentacji niezbędnej do kolejnego etapu przygotowania inwestycji do realizacji.

Jak informuje GDDKiA, po wykonaniu koncepcji oraz uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, planowane jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy.  Zakończenie całego okresu realizacji, wraz z robotami planowane jest na 2021 rok.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi zaś około 97,7 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane