• rozwiń
  • WIG20 2182.75 -0.02%
  • WIG30 2471.19 +0.04%
  • WIG 57375.35 -0.08%
  • sWIG80 11435.11 +0.05%
  • mWIG40 3646.47 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:30

Dostosuj

Reklama wprowadzała w błąd. Salony zwrócą klientom część pieniędzy

Reklama wprowadzała w błąd. Salony zwrócą klientom część pieniędzy
Foto: Shutterstock Foto: Firmy dobrowolnie zobowiązały się, że oddadzą klientom 10 proc. wartości zakupów w salonach meblowych

Rabat na cały asortyment - tymi hasłami salony meblowe Agata Meble oraz Black Red White reklamowały swoje oferty. Nie informowały jednak o tym, że nie wszystkie produkty są objęte promocją. Firmy dobrowolnie zobowiązały się, że oddadzą klientom 10 proc. wartości zakupów - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wątpliwości UOKiK wzbudziły hasła reklamowe salonów meblowych Agata Meble oraz Black Red White.

Rabat na meble

Promocja w sklepach Black Red White obowiązywała w styczniu, a w Agata Meble w lutym i marcu ubiegłego roku. Reklamy przedsiębiorców informowały, że kupując w obu salonach, konsument otrzyma 10 proc. rabat na cały asortyment, a dodatkowo w Agata Meble klient mógł wybrać nieoprocentowane raty - poinformował UOKiK.

W rzeczywistości, w obu salonach klient nie mógł skorzystać z rabatu, gdy chciał kupić produkty objęte innymi promocjami. Ponadto, w obu reklamach brakowało odniesienia do regulaminów, które informowały o rzeczywistych warunkach - wskazał UOKiK

Jak podał urząd,  Agata Meble oraz Black Red White dobrowolnie zobowiązały się do zrekompensowania strat konsumentom. Klienci, którzy zrobili zakupy w obu salonach w określonym terminie, otrzymają zwrot 10 proc. wartości zakupów. Ponadto, obaj przedsiębiorcy poinformują klientów o decyzjach UOKiK na łamach dzienników ogólnopolskich.

 

 

Zobacz, obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę już w Sejmie:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane