• rozwiń

Wydali pięć milionów na promocję, wpłynęło sześć razy mniej

Wydali pięć milionów na promocję, wpłynęło sześć razy mniej

5,3 mln zł - tyle wydał bank PKO BP na promocję Rodzinnych Obligacji Skarbowych, czyli produktu wprowadzonego do oferty obligacji oszczędnościowych. Do budżetu państwa wpłynęło jednak w październiku ponad sześciokrotnie mniej.

Reklama obligacji "500 plus" kosztowała państwowy budżet ponad 5 mln zł. Promocja produktu nie przyniosła jednak oczekiwanych skutków, bowiem ze sprzedaży papierów wartościowych uzyskano sześciokrotnie mniej.

Przychód z obligacji sześcioletnich wyniósł w październiku 435 150 zł, zaś z dwunastoletnich 348 120 zł - łącznie to kwota 783 270 zł.

Zobacz pełne dane o obligacjach.

Informacje na temat kosztów prowadzonej kampanii zostały upublicznione, jako odpowiedź wiceministra finansów Leszka Skiby na interpelację posła Nowoczesnej Pawła Kobylińskiego.

Na ocenę za wcześnie?

"Kampania reklamowa prowadzona w okresie od 1 października do 20 listopada dotyczyła Rodzinnych Obligacji Skarbowych, czyli nowego produktu wprowadzonego do oferty obligacji oszczędnościowych. Miała ona na celu przyciągniecie nowej grupy nabywców i zachęcenie ich do zakupu obligacji skarbowych. Planowanym efektem kampanii był wzrost zainteresowania również standardową ofertą obligacji oszczędnościowych, co jest następstwem przekazu medialnego w którym pojawia się hasło obligacje skarbowe" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów, który został przesłany tvn24bis.pl

Resort dodaje, że efekty kampanii oszacować będzie można najwcześniej po kilku miesiącach.

Większy zysk

Rodzinne obligacje skierowane są do świadczeniobiorców programu Rodzina 500 plus. Można zakupić zarówno sześcio-, jak i dwunastoletnie papiery wartościowe. Beneficjenci programu mogą nabywać ten rodzaj obligacji do wysokości kwoty przyznanego świadczenia wychowawczego. Obligacje rodzinne są dostępne w ciągłej sprzedaży, zatem ich zakupu można dokonać w dowolnym momencie.

Atrakcyjne oprocentowanie Rodzinnych Obligacji Skarbowych zachęca do ich kupna. Porównując je z 10-letnimi czy 4-letnimi obligacjami skarbowymi, oprocentowanie jest o 0,5 punktu proc. wyższe. Sześcioletnie dają zysk 1,75 proc., zaś 12-letnie - 2 proc. W pierwszym roku wartość ta jest jeszcze wyższa - odpowiednio 2,60 i 3,00 proc.

Za jedną Rodzinną Obligację Skarbową trzeba zapłacić 100 zł. W poprzednim miesiącu cena ta wynosiła 99,70 zł.

 

Propozycja rządu dla rodzin 500 plus:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (24)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
garou
Najpierw dali 500, a teraz zachęcają by "pożyczać" to państwu.... dobre.... to se pożyczyli ... he he he. I dobrze. Kto oddaje i zabiera ten się w piekle poniewiera.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
avid_pars___co_leader
No jak by to zrobilo PO to Kaczor by z nerwow zjadl Tuska. Kto za to beknie? Jak zwykle rozejdzie sie to po kosciach.Dobra do wymiany, ach moze byc Zmiany. Oj, kiedys Pisiory odpowiedza za te machlojki.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane