• rozwiń

Ponad tysiąc kilometrów w budowie. Ciągną się drogowe inwestycje

Nowe drogi w systemie viaTOLL Odtwórz: Nowe drogi w systemie viaTOLL
Nowe drogi w systemie viaTOLL "Źródło: TVN Turbo"

W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do roku 2025 realizowane są 92 inwestycje wartości 48,7 mld zł. Długość budowanych tras to 1250 km - wynika z rządowej informacji o stanie realizacji programu.

Jak podano w informacji, zakończono budowę 19 zadań o długości ok. 205 km. Z kolei w trakcie postępowań przetargowych znajduje się 51 zadań o wartości 27,95 mld zł i długości ok. 694 km.

Większość dróg powinna zostać wykonana do 2023 roku. Program zakłada m.in. dokończenie autostrady A1, czy budowę fragmentu obwodnicy Warszawy na trasie A2 do Siedlec.

Aktualizacja programu

Rada Ministrów przyjęła w połowie lipca tego roku aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). W programie zwiększono limit wydatków na infrastrukturę drogową do 135 mld zł ze 107 mld zł.

W przyjętej aktualizacji zapewnione zostało dodatkowe finansowanie dla inwestycji znajdujących się w korytarzu Via Carpatia, tj. cały przebieg drogi ekspresowej S19 na terenie Polski. Innymi inwestycjami są te wspierające korytarz Via Carpatia, takie jak: budowa autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej czy budowa S17 od miasta Piaski do granicy państwa z Ukrainą w Hrebennym.

Uzupełniono również sieć o odcinki, takie jak S3 pomiędzy Troszynem a Świnoujściem oraz końcowy fragment między Bolkowem a granicą państwa w Lubawce.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane