• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: PiS

500 zł na dziecko. Sprawdź, co rodzic wiedzieć musi

Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko? Tłumaczy wiceminister Odtwórz: Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko? Tłumaczy wiceminister
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Bartosz Marczuk: urzędnicy będą mieli trzy miesiące na wydanie decyzji | Video: Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko? Tłumaczy wiceminister

Co zrobić, aby otrzymać świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus? W TVN24 Biznes i Świat odpowiedzi na te pytania udzielił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

Sprawdź, co warto wiedzieć o Rodzina 500 plus.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniał w TVN24 Biznes i Świat, że aby otrzymać świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus wcale nie trzeba osobiście iść do urzędu.

Co zrobić?

- Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie ma konto w banku, które obsługuje elektronicznie, to wystarczy na nie wejść, aby od 1 kwietnia złożyć wniosek. Tam będzie można go wypełnić. Następnie wniosek powędruje do gminy. Po jego rozpatrzeniu otrzymamy decyzję o tym, że świadczenie zostało przyznane, bądź nie - mówił Bartosz Marczuk i dodał, że w przyszłym tygodniu będzie znana pełna lista banków z pomocą, których będzie można złożyć wniosek online.

- Spodziewamy się, że nawet jeśli nie od razu wszystkie banki przystąpią do programu, to sukcesywnie będzie dołączać cały rynek - dodał wiceminister.

Nie tylko bank

Gość TVN24 Biznes i Świat przypomniał również, że wniosek będzie można złożyć także poprzez przez portal empatia prowadzony przez MRPiPS, portal usług elektronicznych ZUS oraz ePUAP.

- Zarówno wniosek elektroniczny, jak i tradycyjny są bardzo podobne i banalne do uzupełnienia. Należy podać swoje dane identyfikacyjne, podstawowe osobowe plus dane dzieci. Zatem jeśli ktoś ma troje dzieci, to i przekracza poziom dochodowy, to podaje dane dwojga dzieci: drugiego i trzeciego. Wtedy sprawa jest właściwie załatwiona - powiedział Marczuk.

Decyzja

Wiceminister wytłumaczył, że wniosek można wypełnić również w formie tradycyjnej i przynieść do urzędu. - W pierwszym okresie, w czasie trwania rozruchu programu urzędnicy będą mieli trzy miesiące na wydanie decyzji - wyjaśnił Marczuk.

Sprawdź, jak program Rodzina 500 plus zmieniał się.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
iosono
Bogaty powinnien brac tez te 500zl i sie nie wstydzic.Jest to takie male podziekowanie za placenie wysokich podatkow,jezeli ßlaci oczywiscie podatki a nie z nich zyje jak polityk
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane