• rozwiń
  • WIG20 2361.00 +1.66%
  • WIG30 2697.25 +1.46%
  • WIG 60000.72 +0.88%
  • sWIG80 11462.73 -0.14%
  • mWIG40 4096.33 +0.47%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:02

Dostosuj

Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie! Premiera w sobotę

Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie Odtwórz: Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie | Video: Legendarny program „Pieprz i wanilia” znów na antenie

Już w najbliższą sobotę o godz. 12:30 podróżniczka Elżbieta Dzikowska zabierze widzów TVN24 Biznes i Świat w podróż po Chinach. Tym samym kultowy program „Pieprz i wanilia” wraca na szklany ekran.

„Pieprz i wanilia” to znany program podróżniczy Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej. Po latach wraca z nową serią, tym razem do telewizji TVN24 Biznes i Świat.

"Świat, który już odchodzi…"

- Chiny, fascynowały mnie od dziesięcioleci. Uczyłam się języka chińskiego, wędrowałam wiele razy z aparatem fotograficznym i kamerą po różnych regionach Państwa Środka - powiedziała podróżniczka.

Elżbieta Dzikowska historyczka sztuki, sinolożka, podróżniczka pokaże jedną z najstarszych cywilizacji i jeden z najbardziej "intensywnych", wielokulturowych regionów świata. Chiny to miejsce szczególne dla Dzikowskiej. Będąc studentką odwiedziła ten kraj i była to jej pierwsza zagraniczna podróż. „Pieprz i wanilia” to  zbiór lokalnych historii, przedstawiających życie i zwyczajów mieszkańców Państwa Środka.

Jak dodaje Dzikowska, "fascynowała mnie różnorodna, przepiękna przyroda, wspaniałe zabytki z różnych epok, ciągle żywa tradycja, pracowici i tak bardzo życzliwi ludzie. Najciekawszych spotkałam na Południu, tam gdzie żyje najwięcej z 55 mniejszości etnicznych. Zachowały jeszcze swoje obrzędy, stroje, wierzenia, ale coraz szybciej docierają tu drogi, telewizja, Internet. Być może to świat, który już odchodzi…"

Seria składać się będzie z 10 odcinków. Emisja legendarnego programu "Pieprz i wanilia" będzie miała miejsce w każdą sobotę o godz. 12:30, zaś powtórki będzie można oglądać w niedzielę o godz. 10:30.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane