• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Mieszkanie plus

Resort skarbu: Mieszkanie plus nie tylko w dużych miastach

Resort skarbu: Mieszkanie plus nie tylko w dużych miastach
Foto: tvn24 Foto: Nieruchomościami Skarbu Państwa gospodarują m.in. Agencje i starostowie.

Program Mieszkanie plus będzie realizowany przede wszystkim na gruntach Skarbu Państwa i samorządu terytorialnego. Ma być szansą również dla mniejszych miejscowości. Państwowe spółki są brane pod uwagę, ale to ich majątek - zaznacza Ministerstwo Skarbu Państwa.

"Udział spółek Skarbu Państwa w realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego jest brany pod uwagę. Podkreślić należy jednak, że nieruchomości spółek państwowych stanowią majątek tych spółek i nie wchodzą w skład zasobu nieruchomości Skarbu Państwa" - poinformowało nas Ministerstwo Skarbu Państwa.

Jak wcześniej zapowiadał Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, do wojewodów zostały wysłane prośby o identyfikację terenów, które można przeznaczyć pod zabudowę. Z jego  wstępnych analiz wynika, że jest ich sporo.

Nie tylko duże miasta

Jak podkreślił resort, nieruchomościami Skarbu Państwa gospodarują różni dysponenci, w tym właściwe Agencje oraz starostowie.

- Założeniem programu jest, by mieszkania w ramach nowego rządowego programu były dostępne także na lokalnych rynkach nieruchomości - nie tylko w dużych miastach, ale wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie - wyjaśnia resort w odpowiedzi na nasze pytania.

Szczegóły realizacji inwestycji mieszkaniowych, w ramach programu Mieszkanie plus, zostaną zaprezentowane po wejściu w życie ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym. Ma to nastąpić w IV kwartale 2016 r.

Program Mieszkanie plus to propozycja rządu, która zakłada rozwój budownictwa społecznego, budowę mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do ich własności oraz rozwiązania umożliwiające odkładanie oszczędności na budowę czy kupno nieruchomości. Cena metra kwadratowego mieszkań ma wahać się między 10 a 20 zł.

 

Zobacz opinie ekspertów o programie Mieszkanie plus:Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane