• rozwiń

Temat: Biznes dla Ludzi

Produkcja bombek to dobry interes? Sprawdzamy w "Biznesie dla ludzi"

"Biznes dla Ludzi" cz.4 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi" cz.4
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat o 18.00 | Video: "Biznes dla Ludzi" cz.4

Okrągłe, podłużne, w kształcie zwierząt czy bohaterów bajek i ludowych baśni. Tak różnorodna może być paleta oferowanych produktów przez naszą przyszłą firmę. W poniedziałkowym programie "Biznes dla ludzi" sprawdziliśmy, jak wygląda produkcja bombek choinkowych.

- Wszystkie ozdoby są ze szkła i są robione ręcznie. Pomysł zrodził się poprzez współpracę z klientami ze

Stanów Zjednoczonych. W procesie produkcji kooperujemy z firmami w całej Polsce - podkreśliła Magdalena Słodyczka, właścicielka firmy "Silverado".

Trudne początki

Słodyczka zaznaczyła, że początki w tym biznesie są trudne. - Jak się zaczyna działalność to zawsze trzeba zapłacić tzw. frycowe. Trzeba przez pewien czas zdobywać rynek. My zaczęliśmy osiągać zyskowność po trzech, czterech latach w branży. Ona nigdy nie była zadowalająca. Jest to trudny biznes, jest mnóstwo miejsc, w których trzeba bardzo uważać na koszty. Ogromnym udziałem kosztów jest praca ludzka. Staramy się uzyskać zyskowność na poziomie 20 proc., ale nie bardzo nam się to udaje - powiedziała.

Konkurencją są też producenci z Azji. - Jak zaczynaliśmy w tej branży pracować, Chińczycy nie mieli bladego pojęcia o tym, że istnieje coś takiego jak szklana ozdoba. Niestety, jedna z polskich firm wyprowadziła technologię do Chin, a Chińczycy szybko się uczą - oceniła Słodyczka.

"Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.00

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane