• rozwiń
  • WIG20 2364.17 +0.84%
  • WIG30 2694.40 +0.96%
  • WIG 59923.73 +0.81%
  • sWIG80 10954.34 +0.58%
  • mWIG40 4076.82 +1.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:10

Dostosuj

Temat: Rząd PiS

Prezydent powołał nowego ministra cyfryzacji. "Bez żadnego zawahania"

Prezydent powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji Odtwórz: Prezydent powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji
Prezydent powołał Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji "Źródło: tvn24"

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał dotychczasowego wiceministra cyfryzacji Marka Zagórskiego na stanowisko szefa resortu cyfryzacji.

Prezydent podkreślił, że Zagórski w rzeczywistości od kilku miesięcy kierował resortem, realizując wytyczne premiera.

Od 9 stycznia tego roku, gdy odwołana została dotychczasowa szefowa ministerstwa Anna Streżyńska, nie było kierującego resortem ministra. Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kierował Zagórski.

"Duże doświadczenie"

- Powierzam panu, wraz z panem premierem tę tekę bez żadnego zawahania, ponieważ jest pan politykiem, który ma duże doświadczenie w kwestiach związanych z cyfryzacją - mówił Duda.

Zaznaczył, że Zagórski doświadczenie zdobywał między innymi w Ministerstwie Rolnictwa, Ministerstwie Skarbu Państwa, jak i Ministerstwie Cyfryzacji. - Cyfryzacja to zadanie, które jest trudne, ale jednocześnie niezwykle ważne. Od tego, czy cyfryzacja jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo - mówił prezydent.

- To zadanie, które pan dzisiaj na siebie oficjalnie przyjmuje, jest zadaniem rzeczywiście niezwykle ważnym, niełatwym, gdzie czeka również i wiele różnego rodzaju niebezpieczeństw, możliwości potknięcia się, ale wierzę, że nie stanie się to pańskim udziałem - dodał.

Dwa tygodnie temu Zagórski, dotychczasowy wiceszef Porozumienia, został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane