• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Ceny prądu w 2019 roku

Prezydent: minister Tchórzewski zapewnił mnie, że ceny prądu nie wzrosną

Stępiński o cenach energii Odtwórz: Stępiński o cenach energii
Stępiński o cenach energii "Źródło: tvn24bis"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił mnie dziś w trakcie spotkania w Pałacu Prezydenckim, że podwyżki cen energii elektrycznej w 2019 roku nie będzie - napisał we wtorek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Dobra wiadomość na Święta i Nowy Rok: Podwyżki cen energii elektrycznej w 2019 roku nie będzie. Tak zapewnił mnie dziś w trakcie spotkania w Pałacu Prezydenckim Minister Energii Krzysztof Tchórzewski" - napisał prezydent.

Wcześniej o tym, że prezydent rozmawiał we wtorek po południu z Tchórzewskim na temat cen energii elektrycznej, powiedział PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Kancelaria Prezydenta poinformowała potem w komunikacie, że prezydent zaprosił ministra energii na spotkanie, "którego celem było pozyskanie szczegółowych informacji na temat opłat za energię elektryczną w 2019 roku, szczególnie w odniesieniu do gospodarstw domowych".

W wyniku rozmowy - podała prezydencka kancelaria - prezydent "uzyskał oficjalne zapewnienie ze strony ministra energii, że ceny energii w 2019 roku nie wzrosną".

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował wcześniej we wtorek w radiu RMF FM, że minister energii przygotowuje konkretny projekt w sprawie cen prądu, który - jak zaznaczył - zapewne poznamy w najbliższych dniach.

Wnioski o podwyżki

W połowie listopada Urząd Regulacji Energetyki otrzymał wnioski taryfowe na sprzedaż energii na przyszły rok od PGE, Taurona, Energii i Enei.

W zeszły wtorek ogłoszono, że prezes URE wzywa do korekty wniosków taryfowych ze względu na zapowiedź ministra energii o możliwych oszczędnościach w spółkach energetycznych, szacowanych przez resort energii na miliard złotych.

Prezes URE, który oczekiwał na odpowiedzi przedsiębiorstw do 18 grudnia, odmówił we wtorek zatwierdzenia nowych cenników spółek energetycznych i wezwał je do złożenia kolejnych wyjaśnień. Dał im na to dwa tygodnie.

Oznacza to, że nowe taryfy nie wejdą w życie z początkiem stycznia 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
tomasz_czajkowskikzwp
Śmiech na sali... Panie Sasin, Panie Premierze, ja już dziś otrzymałem pismo listem poleconym, że od lutego mam podwyżkę cen energii elektrycznej i gazu i co ? mogę wypowiedzieć umowę i zmienić sprzedawcę... mam czas 30 dni
 • 3
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
sceptyk1944
Prezydent: minister Tchórzewski zapewnił mnie, że ceny prądu nie wzrosną

Kreatywna ekonomia po PiS-owsku. Wzrost cen kompensuje się zabieraniem pieniędzy z budżetu. Były przeznaczone na jakieś cele społeczne, ale zostaną ukradzione suwerenowi, który w ten sposób zapłaci za niewzrastające ceny prądu...
 • 3
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane