• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Obniżenie wieku emerytalnego jeszcze w tym roku. Prezydent Duda obiecuje

Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk Foto: Prezydent zapewnił, że obniżenie wieku emerytalnego nastąpi w tym roku.

- Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku - powiedział w czwartek w Lesznie prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji.

W czwartek prezydent Duda złożył wizytę w Lesznie, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta oraz grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych.

- Staram się realizować ten program, z którym państwo wybraliście mnie na urząd prezydenta RP - powiedział Duda zwracając się do mieszkańców Leszna.

Przypomniał jednocześnie o przygotowanych projektach ustaw: obniżającej wiek emerytalny, oraz podwyższającej kwotę wolną od podatku. - Wierzę w to, że spokojnie, konsekwentnie, ale także w miarę możliwości finansowych naszego państwa obydwie te ustawy zostaną przyjęte - mówił.

500 plus na miarę UE

Mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego prezydent zapewnił:

- Z całą pewnością ta decyzja zapadnie w parlamencie jeszcze w tym roku i spokojnie, w ramach upływającej kadencji mojej, Sejmu, Senatu i rządu, wszystkie te zobowiązania będą konsekwentnie zrealizowane. Tak, jak jest realizowane 500 plus, niezwykle potrzebny program. (...) To są pieniądze, które mają być przeznaczone na dzieci. To jest właściwa polityka, jestem co do tego przekonany. Taka polityka jest prowadzona we wszystkich cywilizowanych, demokratycznych państwach na świecie, a zwłaszcza w Unii Europejskiej - podkreślił Duda oceniając program Rodzina 500 plus.

Przed spotkaniem z mieszkańcami i grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, prezydent odwiedził klub Unię Leszno, drużynowego mistrza Polski na żużlu. Tam miał okazję rozmawiać z zawodnikami, sztabem szkoleniowym oraz władzami klubu. W trakcie wizyty zaprezentowano także park maszyn oraz trofea zdobyte przez Unię, która jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce. Na pamiątkę spotkania prezydent otrzymał plastron z numerem 9 i nazwiskiem Duda oraz godłem klubu.

Bliżej mieszkańców

Wizyta prezydenta w Lesznie odbyła się na zaproszenie miejskich radnych. Przewodniczący Rady Miasta Sławomir Szczot powiedział PAP, że liczy, iż nie będzie to tylko kurtuazyjna wizyta, a również okazja do tego, by poruszyć kwestie bieżących problemów nurtujących samorząd i mieszkańców.

- Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na najważniejszy problem regionu, jakim są plany budowy kopalni węgla brunatnego w Oczkowicach. To jest nadal niestety niezamknięta sprawa, (…) W dalszym ciągu nie jest rozwiązana też sprawa zabezpieczenia tego złoża i planów zagospodarowania terenu – mówił Szczot.

- Dotychczasowa polityka państwa ukierunkowana była też na wzmacnianie przede wszystkim dużych ośrodków miejskich, kosztem średnich, czy powiatowych jak właśnie Leszno. (…) Uważamy, że to jest błąd – dodał.

Po wizycie na leszczyńskim rynku, na którym tłumnie zgromadzili się mieszkańcy miasta, prezydent Duda udał się na spotkanie z przewodniczącymi klubów Rady Miasta.


W drodze do Wielkopolski prezydent Duda z małżonką odwiedzili także Publiczne Przedszkole „Leśne skrzaty” w Michałówce (woj. mazowieckie), gdzie promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

 

Emerytury w 2017 r. wyższe o 5 złotych

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Galicja58
Ja pracuję do 67 i nikt narazie tu nie zmienia wieku , w Polsce 50 latek to jak niepełno sprawny inwalida ,pojedzie do Angli i pracuje jak czerdziestolatek . Duda ty chcesz iść na emeryture, po 2 latach Prezydentury dostaniesz30% ok ?!
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Vars
Życzę powodzenia w wprowadzaniu w życie utopijnych projektów, elektorat sam podziękuje kiedy zobaczy ceny na półkach przed Nowym Rokiem.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
JendrekOn
PAD tylko tak dalej, 500+ i dajmy emerytury od 50+ , to w wolnym czasie ci z 50+ załapią się na dodatkowe 500+, a do roboty wyślemy roboty wystrugane z kijka i wystąpimy o eco-dopłaty z UE.
 • 3
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane