• rozwiń
  • WIG20 2161.16 -0.58%
  • WIG30 2451.05 -0.52%
  • WIG 57060.45 -0.41%
  • sWIG80 11502.20 +0.44%
  • mWIG40 3671.37 +0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:25

Dostosuj

Temat: Niedziele wolne od handlu

Prezydent podpisze zakaz handlu w niedziele? "Może to jest rozsądne rozwiązanie"

Prezydent Duda o projekcie ustawy ws. zakazu handlu w niedziele Odtwórz: Prezydent Duda o projekcie ustawy ws. zakazu handlu w niedziele
Prezydent Duda o projekcie ustawy ws. zakazu handlu w niedziele "Źródło: tvn24"

- Jest to ciekawa wersja wobec wszystkich sporów, które były - mówi prezydent Andrzej Duda o przyjętym przez Sejm projekcie ustawy w sprawie zakazu handlu w niedziele. Gość "Kawy na ławę" w TVN24 zauważa, że "proces będzie rozciągnięty w czasie, więc będzie można obserwować jak to działa na gospodarkę, na sytuację przedsiębiorców, konsumentów". - Kto wie, może to rzeczywiście jest rozsądne rozwiązanie - dodaje.

Prezydent zauważa, że "w Niemczech, Austrii sklepy są nieczynne od wielu, wielu lat i nikt przeciwko temu nie protestuje". - Jest to normalne - mówi Andrzej Duda.

Gość Bogdana Rymanowskiego zauważa wprawdzie, że "są wątpliwości, tylko ustawa ma w tej chwili charakter etapowy".

- Kto wie, może to rzeczywiście jest rozsądne rozwiązanie, że ten okres wchodzenia rozwiązania w postaci całkowitego zakazu handlu w niedziele będzie rozciągnięty w czasie, że będziemy się do tego powoli przyzwyczajali. Zdaję sobie sprawę z tego, że być może szereg ludzi w Polsce dzisiaj sobie nie wyobraża, że galerie handlowe mogą być nieczynne w niedziele - tłumaczy prezydent Duda.

Założenia projektu

Uchwalona ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele zakłada, że od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwsza i ostatnia. W 2019 roku handlowa będzie ostatnia niedziela każdego miesiąca, od 2020 roku ma obowiązywać zakaz handlu w niedziele.

SZEŚĆ RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O PROJEKCIE

Teraz ustawą zajmie się Senat.

Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi między innymi NSZZ Solidarność.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane