• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

"Mam nadzieję, że rząd się za to wreszcie weźmie". Przedsiębiorcy apelują

Pracownicy poszukiwani. Brakuje wykwalifikowanych specjalistów Odtwórz: Pracownicy poszukiwani. Brakuje wykwalifikowanych specjalistów
Pracownicy poszukiwani. Brakuje wykwalifikowanych specjalistów

Bariery w rozwoju przedsiębiorstw, na które mamy wpływ, są od lat niezmienne. Jest to biurokracja, złe i skomplikowane przepisy oraz niejasne prawo - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. Dodał, że zmiana tego stanu rzeczy "wymaga woli politycznej".

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zauważył, że są pewne bariery rozwojowe dla polskich przedsiębiorstw, których nie można łatwo usunąć. Jego zdaniem, przykładem może być niewystarczający kapitał polskich firm.

- Jesteśmy krajem, który miał 50 lat przerwy w ciągłości rozwoju z powodu komunizmu i Związku Sowieckiego, w związku z tym tych kapitałów nie mamy i na to wpływu nie mamy, musimy to po prostu odbudować - ocenił.

Jakie bariery

Kaźmierczak uważa zaś, że bariery, na które państwo ma wpływ, są od lat niezmienne. - Jest to biurokracja, złe i skomplikowane przepisy i niejasne prawo. Mam nadzieję, że rząd się za to wreszcie weźmie - powiedział.

Prezes ZPP stwierdził, że rozumie, iż priorytetem rządu w tej chwili jest walka z "mafiami vatowskimi". - Natomiast tutaj sytuacja powoli zaczyna wyglądać na opanowaną i mam taką nadzieję, że następnym krokiem będzie zmiana systemu podatkowego - powiedział.

Cezary Kaźmierczak podkreślił: "Nam przedsiębiorcom nie chodzi o niższe stawki podatkowe, tylko chodzi o to, żeby to prawo było proste i dobre".

- Mam nadzieję, przedstawiciele Ministerstwa Finansów takie deklaracje składali, że będzie to kolejny krok, który zamierzają wykonać w przyszłym roku, czyli naprawa tego wadliwego, bardzo złego polskiego prawa - powiedział.

Ustawa Wilczka

Zdaniem prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dokonanie takiego kroku nie wymaga długotrwałych działań, ale woli politycznej.

- Ustrój gospodarczy w Polsce minister Wilczek zmienił z jednym prawnikiem w tydzień. Napisali tę słynną ustawę, która jest niedoścignionym wzorem w zakresie prawa, jeżeli chodzi o działalność gospodarczą - przypomniał Kaźmierczak, nawiązując do tzw. ustawy Wilczka, czyli ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej, deregulująca polską gospodarkę.

- Potrzebna jest tylko determinacja i wola polityczna - podsumował.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane