• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

PiS chce mniej płacić szefom spółek należącym do Skarbu Państwa

PiS chce mniej płacić szefom spółek należącym do Skarbu Państwa
Foto: Shutterstock Foto: PiS proponuje obniżenie pensji w spółkach Skarbu Państwa

Opodatkowanie odpraw i obniżenie pensji w spółkach Skarbu Państwa - takie propozycjr przedstawił dzisiaj w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Kaczyński mówił, że wspólnota narodowa musi być skonsolidowana poprzez solidarność. - Solidarności nie ma bez sprawiedliwości. Sprawiedliwość dotyczy dystrybucji dóbr i równości wobec prawa. Zapowiedzi reform wymiaru sprawiedliwości są z cała pewnością odpowiedzią na tę potrzebę. Dzisiaj z równością wobec prawa jest w Polsce bardzo niedobrze - powiedział prezes PiS.

Spółki do wymiany?

- Wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach należących do Skarbu Państwa. Tego rodzaju sprawiedliwość jest potrzebna - podkreślił Kaczyński.

Po wygranych wyborach PiS może samodzielne może wpływać na obsadę kluczowych stanowisk w resortach gospodarczych państwa. W grę wchodzą jednak nie tylko posady ministerialne, ale także te w spółkach i agencjach należących do państwa.

Pod kontrolą zwycięskiej ekipy znajdzie się m.in. ponad 500 spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wśród nich znajdują się te największe, o strategicznym znaczeniu jak KGHM, PGE, PZU, PKO BP, Lotos.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
WILGRAF
maks 20-30 tys i rotacja - a nie to won - młodzi czekają z lepszymi pomysłami na prowadzenie firmy niż wieczni prezesi jak dyrektorzy w PRL
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Wuj Alzheimer
Bardzo mądra decyzja. Mamy zbyt dużą dysproporcję między zarobkami "tych na górze a tych na dole". A wysokość ich odpraw woła o pomstę...
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane