• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kolejowe rewolucje. Nowe dworce i wspólny bilet

Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24 Odtwórz: Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24
Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24 "Źródło: tvn24"

Polskie Koleje Państwowe wydadzą do końca 2022 roku około 1,5 miliarda złotych na przebudowę i budowę nowych dworców kolejowych. Po wakacjach wprowadzą "Wspólny Przejazd" - jeden bilet na Intercity, Przewozy Regionalne oraz Szybką Kolej Miejską z Trójmiasta.

Prezes PKP Krzysztof Mamiński zapowiedział, że po wakacjach ruszy "Wspólny Przejazd", czyli jeden bilet, honorowany przez trzech przewoźników.

- PKP Intercity, Przewozy Regionalne oraz Szybka Kolej Miejska z Trójmiasta zaoferują jeden bilet - wyjaśnił na czwartkowym spotkaniu prasowym. Pasażer w kasie jednego z tych przewoźników kupi bilet, na podstawie którego będzie mógł podróżować składami trzech firm.

Sprzedaż biletów

Jak wyjaśnia prezes, to początek. - Chcemy sukcesywnie dołączać kolejnych przewoźników do "Wspólnego Przejazdu". Prezes dodał, że na początku bilety będą sprzedawane tylko w kasach.

- Pracujemy nad sprzedażą poprzez internet, powinna ruszyć w kolejnych miesiącach - zapowiedział. Przyznał, że nad tym pracuje start-up.

Jak mówił w lipcu ub. r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, "wspólny bilet na kolei jest priorytetem. Obecnie na rynku działa wielu przewoźników, każdy z nich ma swoje taryfy biletowe, ulgi i promocje. - Połączenie tego w jeden system jest bardzo skomplikowane – powiedział. Jego zdaniem "projekt wspólnego biletu ma umożliwić zakup jednego biletu na całą podróż koleją, bez względu na przewoźnika i kanał sprzedaży".

Remonty dworców

Prezes PKP poinformował także, że PKP przeznaczy na budowę i przebudowę nowych dworców kolejowych ponad ok. 1,5 mld złotych do końca 2022 roku. Inwestycje obejmą 160 dworców.

PKP zarządza ponad 2,5 tys. dworców kolejowych, z czego blisko 600 obsługuje ruch pasażerski. Na najważniejszych dworcach firma wprowadziła menedżerów, którzy dbają m.in. o właściwy poziom usług i reagują na zgłoszone przez klientów uwagi i skargi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane