• rozwiń
  • WIG20 2165.09 -1.34%
  • WIG30 2456.20 -1.36%
  • WIG 57415.20 -1.05%
  • sWIG80 11575.28 -0.45%
  • mWIG40 3714.83 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:31

Dostosuj

Prezes PGE: potrzebujemy taniej energii. Musimy konkurować na globalnym rynku

Prezes PGE: potrzebujemy taniej energii. Musimy konkurować na globalnym rynku
Foto: tvn24 Foto: Marek Woszczyk: "należy powrócić do dyskusji nt. taniej energii"

Na kontynencie europejskim potrzebujemy taniej, atrakcyjnej energii, co pozwoli konkurować europejskim przedsiębiorcom – ocenił w czwartek podczas debaty w PAP prezes PGE Marek Woszczyk.

Woszczyk podkreślił, że firma tak projektuje swoje inwestycje, by spełniały one coraz bardziej ambitne cele polityki klimatycznej. Zwrócił uwagę, że pozytywną rzeczą jest prawo do częściowo darmowych uprawnień emisji CO2. - Co działa in plus, jeśli chodzi o cenę opłacalności takich inwestycji – zaznaczył.

Rynek decyduje o cenach

Prezes PGE zwrócił uwagę, że w zdecydowanej mierze to rynek będzie decydował o cenie energii, a nie koniecznie pakiet energetyczno-klimatyczny. Woszczyk podkreślił jednak, że w Europie należy powrócić do dyskusji nt. taniej energii, która stałaby się fundamentem konkurencyjności produktów i usług powstających na naszym kontynencie.

Konkurencja z Chin i USA

W podobnym tonie wypowiedziała się Małgorzata Łącka, dyrektor departamentu regulacji i funduszy zewnętrznych Tauron PE. - Powinniśmy skonfrontować się z tym, co się dzieje na świecie, jakie są ceny energii w Chinach, USA i z kim tak naprawdę konkurujemy – powiedziała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane