• rozwiń

Temat: Gospodarka

Powstaje "zaplecze intelektualne rządu". Premier powołał pełnomocnika

Morawiecki: minimalna emerytura dla matek czwórki dzieci Odtwórz: Morawiecki: minimalna emerytura dla matek czwórki dzieci
Morawiecki: minimalna emerytura dla matek czwórki dzieci "Źródło: TVN24 BiS"

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie powołania pełnomocnika do spraw utworzenia i kierowania Centrum Analiz Strategicznych. To nowa jednostka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w której kierownictwo obejmie profesor Waldemar Paruch - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk wyjaśnił, że w CAS znajdą się trzy departamenty: Departament Analiz, Departament Oceny Skutków Regulacji oraz Departament Studiów Strategicznych.

- CAS będzie zapleczem intelektualnym i analitycznym Rady Ministrów, dzięki któremu praca rządu stanie się jeszcze bardziej efektywna - ocenił szef KPRM.

Zapowiedź z expose

Powołanie CAS Morawiecki zapowiedział w swoim expose.

- Musimy uczyć się przygotować spójne prawo i podejmować decyzje podporządkowane długofalowym strategiom rozwojowym - mówił wówczas szef rządu.

Waldemar Paruch jest profesorem nauk społecznych UMCS w Lublinie, specjalizującym się w historii współczesnej i stosunkach międzynarodowych. Jest też członkiem Rady Programowej PiS, bez powodzenia startował w wyborach parlamentarnych w 2011 roku i do Europarlamentu w 2014. W marcu 2016 roku, po odwołaniu wszystkich członków komitetu redakcyjnego "Przeglądu Sejmowego", został jego naczelnym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane