• rozwiń

"Zrewolucjonizujecie dostęp do wody". Premier na festiwalu programowania

Premier Morawiecki na festiwalu programowania "HackYeah" Odtwórz: Premier Morawiecki na festiwalu programowania "HackYeah"
Premier Morawiecki na festiwalu programowania "HackYeah" "Źródło: tvn24"

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę wziął udział w festiwalu programowania "HackYeah" w Warszawie. Szef polskiego rządu rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji.

Premier rozmawiał między innymi z twórcami aplikacji na smartfony, która ma wskazywać, czy woda w kranie nadaje się do picia.

- Często się zastanawiam, czy mogę się napić wody z kranu, czy nie. W moich czasach - latach 70., 80. XX wieku - to było absolutnie zabronione. Zgrzany chłopak z boiska chciał się napić wody, to było niebezpieczne, w kranach znajdowały się różne rzeczy - mówił premier Morawiecki.

Szef rządu dopytywał, w jaki sposób ma działać to rozwiązanie. Jak tłumaczyli autorzy pomysłu, aplikacja ma pobierać wyniki badań przeprowadzane przez poszczególne gminy.

- Zrewolucjonizujecie dostęp do wody. Myślę, że przyczynicie się do poprawy stanu zdrowia, bo picie wody jest bardzo ważne - podsumował szef rządu.

HackYeah

HackYeah to konkurs informatyczny (hackathon), który rozpoczął się w sobotę i potrwa do niedzieli. W trakcie konkursu zespoły programistów i innych uczestników spróbują stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

W imprezie ma wziąć udział około 3 tysiące informatyków, którzy w ciągu 24 godzin spróbują rozwiązać przygotowane dla nich zadania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane