• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Premier wyleciał do Brukseli z opóźnieniem

Morawiecki: jadę do Brukseli uczyć innych Odtwórz: Morawiecki: jadę do Brukseli uczyć innych
Morawiecki: jadę do Brukseli uczyć innych "Źródło: tvn24"

W czwartek po godzinie 11.30 premier Mateusz Morawiecki udał się z wizytą do Brukseli. Lot szefa rządu był opóźniony o ponad trzy godziny ze względu na strajk kontrolerów lotów w Brukseli.

Premier planowo miał wylecieć do Belgii po godzinie 8.

Mateusz Morawiecki w Brukseli ma wziąć udział w debacie dotyczącej przyszłości opodatkowania w UE, w seminarium - Partnerstwo Wschodnie po 2020 roku oraz w inauguracji centrum Business & Science Poland. W inauguracji Business & Science Poland poza premierem Morawieckim uczestniczyć miał również wiceszef Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz.

W programie wizyty był także udział szefa polskiego rządu w konferencji z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE - "Poland: 15 Years of EU Membership. Political, economic and social dimensions".

"Punkty programu przewidziane na godziny po 13.30 będą realizowane bez zmian. Trwają ustalenia odnośnie przeniesienia wcześniejszych punktów" - poinformowało tvn24bis.pl Centrum Informacyjne Rządu.

Prezes Rady Ministrów zapowiadał wcześniej na Twitterze, że leci do Brukseli, by "mówić o naszych sukcesach w ograniczaniu luki VAT i CIT".

 

Protest w Brukseli

Centrum kontroli lotów w Brukseli ma być zamknięte do godziny 13.00.

"Spodziewamy się poważnego wpływu na pasażerów i loty z lotniska w Brukseli w tym czasie. W konsekwencji opóźnienia, późniejsze przyloty i odwołane loty mogą wystąpić przez cały dzień" - napisało w swoim komunikacie lotnisko w Brukseli.

Port apeluje, by pasażerowie, których loty zostały odwołane, nie przyjeżdżali na lotnisko. Mają się oni kontaktować ze swoją linią lotniczą w celu uzyskania dalszych informacji.

Strajk ma również wpływ na położone 70 km od Brukseli lotnisko tanich linii w Charleroi. Tam również odwołano loty. Kontrolerzy strajkują z powodu zbyt dużego - ich zdaniem - obciążenia pracą.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane