• rozwiń

Temat: Rząd Ewy Kopacz

Premier Kopacz składa noworoczne życzenia i przypomina obietnice na 2015 rok

Ewa Kopacz złożyła życzenia i przypomniała obietnice rządu na przyszły rok Odtwórz: Ewa Kopacz złożyła życzenia i przypomniała obietnice rządu na przyszły rok
Foto: KPRM | Video: tvn24 Foto: Premier Ewa Kopacz przedstawiła plany na 2015 rok | Video: Ewa Kopacz złożyła życzenia i przypomniała obietnice rządu na przyszły rok

Wprowadzenie pakietu kolejkowego i onkologicznego, więcej środków na budowę żłobków, wsparcie seniorów oraz przedsiębiorców - to niektóre z zapowiedzi premier Ewy Kopacz na 2015. Szefowa rządu przedstawiła je, składając Polakom noworoczne życzenia- satysfakcji, zdrowia i radości.

Kopacz, w specjalnym wystąpieniu zamieszczonym m.in. na stronie internetowej KPRM, podkreśliła, że mijający 2014 rok był dla Polski szczególny.

- To był czas pamięci i refleksji. Obchodziliśmy 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów i powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Rządu, który położył fundamenty pod budowę wolnej i demokratycznej Polski. Świętowaliśmy 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 15-lecie członkostwa w Pakcie Północnoatlantyckim - mówiła premier.

Dodała, że proces integracji europejskiej i obecność Polski w NATO pomogły w wykorzystaniu "wielkiego potencjału naszego kraju, który od lat kroczy drogą szybkiej modernizacji i ciągłego rozwoju dając przy tym obywatelom poczucie bezpieczeństwa". Szefowa rządu przypomniała również, że w 2014 r. obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego oraz bitwy o Monte Casino. - Oddaliśmy hołd odwadze i bohaterstwu Polaków - podkreśliła.

Obietnice na 2015 rok

To był także rok zmian - mówiła Kopacz - wybrano reprezentantów w Parlamencie Europejskim oraz władze samorządowe, a poprzedni premier Donald Tusk objął funkcję szefa Rady Europejskiej. - Znaczenie Polski na arenie międzynarodowej zostało także potwierdzone nominacją naszego rodaka na jedną z najważniejszych funkcji w Unii Europejskiej - powiedziała premier. Zaznaczyła ponadto, że polscy sportowcy, przede wszystkim siatkarze i zimowa kadra olimpijska, dali Polakom w mijającym roku wiele satysfakcji i powodów do wzruszenia.

Kopacz przypomniała, że wkrótce mija 100 dni, od kiedy zaprezentowała swoje expose. - Polacy mogą odczuwać pierwsze i wymierne efekty pracy rządu - zapewniła.

- Wprowadzimy pakiet kolejkowy i onkologiczny, tak, by pacjenci zyskali większy dostęp do lekarzy specjalistów. Emeryci i renciści otrzymają waloryzację swoich świadczeń. Firmy, które straciły na rosyjskim embargu będą mogły skorzystać z pomocy państwa, więcej środków zostanie przeznaczonych na budowę żłobków, a z polskich szkół zniknie tzw. śmieciowe jedzenie - zapowiedziała szefowa rządu.

Dodała, że w 2015 r. w pełni zacznie funkcjonować system powiadamiania o zagrożeniach i klęskach żywiołowych.

- Będziemy kontynuować pracę nad nieodpłatną pomocą prawną, urlopami rodzicielskimi dla bezrobotnych i studentów oraz zasadą >>złotówka za złotówkę<< w świadczeniach społecznych. Rozpoczniemy pracę nad realizacją programu wprowadzającego instytucje dziennych domów opieki dla osób starszych. Będą także kontynuowane prace nad nową ordynacją podatkową, która wprowadzi wiele ułatwień dla podatników oraz nowym prawem działalności gospodarczej, czyli swoistą konstytucją dla przedsiębiorców - wymieniała premier.

Pozycja Polski w świecie

Podkreśliła, że Polska w dalszym ciągu będzie prowadzić aktywną politykę międzynarodową, "tak, aby nasz kraj stale umacniał pozycje w UE i pozycję lidera w Europie Środkowowschodniej"

- To, co się nie zmieni, to moja nieugiętość wobec tych, którzy własne interesy przedkładają nad interesy Polaków. To moje zaangażowanie w rozwiązywanie państwa problemów, nie zabraknie mi również odwagi do podejmowania trudnych decyzji - zapewniła Kopacz.

Złożyła także Polakom noworoczne życzenia: jak najwięcej satysfakcji, zdrowia i radości.

- Niech rok 2015 zbliży nas do siebie. Niech to, co nas łączy będzie ważniejsze od tego, co nas różni. Wszyscy bowiem jesteśmy wierni takim wartościom, jak rodzina, ojczyzna, wolność i chcemy tym wartościom służyć. Bądźmy razem, bo zawsze, gdy byliśmy razem zadziwialiśmy świat, udowadniając, że niemożliwe staje się możliwe. Znajdźmy dla siebie życzliwość i otwartość - powiedziała premier.

Życzyła także Polakom odwagi w realizacji wszystkim zamierzeń. - Podejmujcie nowe wyzwania i dokładajcie swoją cegiełkę do budowy Polski swoich marzeń. Niech to będzie dla nas wszystkich rok realizacji planów. Niech przyniesie nam poczucie stabilności i dumę z naszej ojczyzny. Szczęśliwego Nowego Roku - zakończyła Kopacz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
R O B
Pani Premier E Kopacz, jeszcze pakiet nie został wprowadzony ,a już ma wielu oponętów ,prawdę powiedziawszy, wszystkich lekarzy.Pani Premier jeżeli ten projekt okaże się bublem to losy Pani ,Pana Min.Zdrowia jak i całej PO ciemno widzę.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Janko Emigrant
A może by tak chociaż raz w roku, jak nakazuje dobre wychowanie napisać: Dziękuję pani premier za życzenia noworoczne. Tego bełkotu wiecznych malkontentów nie da się czytać.
Wszystkiego dobrego w nowym 2015 roku życzę
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
ZAK
Loading...
ZAK
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
henryk_namyslowski
Jak zwykle obiecanki,az sie sluchac nie chce.Ciagle to samo a potem afery itd itd.Czy politycy wszystkich partii nie moga sie dogadac i budowac Polske bez zadnych afer i przekretow Polske ktora bedzie pomagac swoim obywatela chocby tylko tym najslabszym.Pozdawiam Polske i Polakow.Forza Emigranci!!!! Forza Juve
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane