• rozwiń

Temat: Rząd PiS

"To rzeczywiście działa". Premier chwali i oczekuje jeszcze więcej

Premier Szydło o obiecujących wskaźnikach wicepremiera Morawieckiego Odtwórz: Premier Szydło o obiecujących wskaźnikach wicepremiera Morawieckiego
Premier Szydło o obiecujących wskaźnikach wicepremiera Morawieckiego "Źródło: tvn24"

Wzrost produktu krajowego brutto na poziomie czterech procent w pierwszym kwartale tego roku traktujemy jako początek naszego sukcesu - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło w Jaworznie. Zaznaczyła, że to dowód skuteczności polskiego rządu we wdrażaniu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szefowa rządu uczestniczyła w czwartek w podpisaniu porozumienia, jakie energetyczna grupa Tauron zawarła z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie finansowania budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno.

Strategia Morawieckiego

W kontekście tego wydarzenia premier mówiła między innymi, że rząd jest w trakcie realizacji bardzo ambitnego i odważnego programu gospodarczego.

- Wystarczyło kilkanaście miesięcy, byśmy mogli naocznie przekonać się, że to rzeczywiście działa. Tegoroczne wskaźniki gospodarcze za pierwszy kwartał są imponujące. Można powiedzieć, że odnotowujemy je z satysfakcją, Polska w tej chwili jest drugim krajem w Unii Europejskim, który ma tak dobre wskaźniki gospodarcze, a to jest zaledwie pierwszy kwartał - powiedziała Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że rząd ma większe ambicje.

- Gdybyśmy dzisiaj powiedzieli sobie, że to nam wystarcza i nasze ambicje kończą się w tym momencie, to byłoby to nieporozumieniem. To zaledwie wskaźniki za pierwszy kwartał. One z jednej strony nas cieszą, pokazują, że idziemy dobrą drogą, że Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju jest tym rozwiązaniem, które od początku dobrze i konsekwentnie przygotowane sprawdza się - zaznaczyła.

- Ale z drugiej strony to jest też nasze wielkie zobowiązanie i nasza wielka odpowiedzialność, byśmy nie tylko ten projekt wdrażali w życie, ale też by założone cele zostały osiągnięte. Nie ukrywam, że polski rząd ma o wiele większe ambicje i te cztery procent  wzrostu PKB po pierwszym kwartale traktujemy jako początek naszego sukcesu, jako ten pierwszy krok, który robimy, by poprawiać życie Polaków - zadeklarowała Szydło.

- Rządzimy, opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem skarbu państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki - przedsiębiorców, młodych ludzi - podkreśliła premier.

Nowy blok energetyczny

Nowy blok energetyczny o mocy 910 megawatów, powstający w należącej do Grupy Tauron Elektrowni Jaworzno III, ma być oddany do eksploatacji w listopadzie 2019 r. Budowa wartego w sumie 6,2 mld zł bloku to jedna z największych obecnie inwestycji w polskiej energetyce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Tom2013
Przyrost PKB 4% liczone rok do roku!!! Czyli od recesji w roku 2016 gospodarka drgnęła w 2017. Ale czy ten wrost gospodarczy wyrównał się do poziomu PKB sprzed rządów piss'u???
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane