• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"

Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie" Odtwórz: Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Program Rodzina 500 plus ruszył w piątek | Video: Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"

Ponad 20 tys. wniosków o świadczenie z programu 500 plus złożono już przez internet - powiedziała w piątek przed godziną 11.00 premier Beata Szydło.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień - ruszył program Rodzina 500 plus - powiedziała premier. Jak podała, pierwsze wnioski zostały złożone już po północy. Po pół godzinie było ich już ponad 70.

- Nan ten moment jest ponad 20 tys. wniosków poprzez internet - powiedziała szefowa rządu. - Ruszamy w Polskę, ruszamy we wszystkich województwach, ruszają "busy 500 plus", w których będzie można uzyskać informacje - dodała.

"Rodzina jest najlepszą inwestycją"

Premier wyraziła satysfakcję z wprowadzenia programu w tak krótkim czasie. - We wrześniu 2015 roku dałam słowo, że ten program wejdzie w życie, kiedy Prawo i Sprawiedliwość będzie tworzyło rząd i tak się stało - powiedziała Szydło. - Wszystkie polskie rodziny, które spełniają warunki, będą mogły w tej chwili, od dnia dzisiejszego składać wnioski i będą otrzymywały wsparcie na wychowanie dzieci - zapewniła.

Szydło zaznaczyła, że ważny jest także aspekt demograficzny programu. - Polska potrzebuje dzisiaj dobrej polityki prorodzinnej, dobrej polityki prodemograficznej. To jest pierwszy (...) tak całościowy, kompleksowy, prawdziwy program prorodzinny - mówiła.

Premier zwróciła również uwagę na skutki gospodarcze programu. Przypomniała, że w tym roku zostanie na niego przeznaczonych ponad 17 mld zł, a w przyszłym - ponad 20 mld. - To będzie zastrzyk dla polskiej gospodarki - mówiła.

- Rodzina jest najlepszą inwestycją, a dziecko to nie jest koszt, tylko właśnie inwestycja - powiedziała premier. - To przesłanie przyczyni się do tego, że będziemy mogli z satysfakcją za kilka lat powiedzieć, że program spełnił nasze oczekiwania, że poprawiły się wskaźniki demograficzne, że polskie rodziny dzięki naszemu programowi są bezpieczniejsze, mogą planować swoją przyszłość; dla wielu rodzin to będzie faktycznie ogromna poprawa egzystencjalna, że wszystkie te założone cele będą spełnione - dodała.

O programie

Program Rodzina 500 plus ruszył w piątek. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz online. Na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze.

Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

 

Gościem TVN24 BiS była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane