• rozwiń

Prażona kukurydza czeka na swój czas. Brakuje mikrofalówek, a kina narzucają wysoką marżę

Prażona kukurydza czeka na swój czas. Brakuje mikrofalówek, a kina narzucają wysoką marżę
Foto: sxc.hu Foto: Według danych GUS, ponad 56 proc. gospodarstw domowych dysponuje kuchenką mikrofalową

Prażona kukurydza wciąż liczy, że jej czas w Polsce dopiero nadejdzie - informuje "Puls Biznesu". Problemem są niskie marże i wysokie ceny, brakuje także kuchenek mikrofalowych.

Agencja badawcza Euromonitor International podaje, że rynek popcornu dostępnego w formie ziaren bądź w gotowej formie jest wart nieco ponad 21 mln zł rocznie. Na wzrost wartości nie może liczyć w najbliższych latach, ale wolumenu - owszem. Euromonitor prognozuje, że będzie około 1,5 proc. rocznie.

Drogi popcorn w kinach

Co hamuje prażoną kukurydzę? - Liczba kuchenek mikrofalowych. Pracowaliśmy intensywnie nad zwiększeniem sprzedaży popcornu w mniejszych miejscowościach. Okazało się, że produkt nie rotuje, bo jest problem w jego przygotowaniu - mówi

Pracowaliśmy intensywnie nad zwiększeniem sprzedaży popcornu w mniejszych miejscowościach. Okazało się, że produkt nie rotuje, bo jest problem w jego przygotowaniu.

Mariusz Suchy, dyrektor handlowy w Carletti

, firmie produkującej wyroby czekoladowe i popcorn.

Według danych GUS, ponad 56 proc. gospodarstw domowych dysponuje kuchenką mikrofalową. Zdaniem Mariusza Suchego, kolejnymi kwestiami są znajomość produktu i jego dostępność. - Konsumenci znają popcorn głównie z kin, a tam jest drogi, co zniechęca do spożycia - dodaje szef handlu w Carletti.

Piotr Grauer, ekspert firmy doradczej KPMG, tłumaczy, że popcornowy biznes na większą skalę musi mierzyć się z problemem niskiej marżowości zestawionej z kosztami transportu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane