• rozwiń

Środa o zakazie aborcji: to rozwiązanie o charakterze totalitarnym

"Zaostrzenie prawa aborcyjnego to rozwiązanie o charakterze totalitarnym" Odtwórz: "Zaostrzenie prawa aborcyjnego to rozwiązanie o charakterze totalitarnym"
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Goścmi TVN24 BiS była Magdalena Środa i publicystka Janina Jankowska | Video: "Zaostrzenie prawa aborcyjnego to rozwiązanie o charakterze totalitarnym"

Obecna ustawa aborcyjna, która jest jedną z najbardziej restrykcyjnych na świecie, traktuje kobiety jak narzędzia. A jeszcze chcemy to prawo uczynić kompletnie barbarzyńskim. Będziemy na poziomie Salwadoru czy państw islamskich. Tam kobieta nic nie może i służy do rodzenia dzieci. Takie ma powołanie. Przypomnijmy też, że całkowity zakaz aborcji obowiązywał w faszystowskich Niemczech, stalinowskiej Rosji czy w Rumunii za rządów Nicolae Ceaușescu. Więc to są rozwiązania o charakterze totalitarnym - mówiła w TVN24 BiS prof. Magdalena Środa. Z kolei publicystka Janina Jankowska uważa, że państwo musi wziąć na siebie odpowiedzialność i stworzyć warunki ku temu, aby matki mogły rodzić niechciane dzieci.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane