• rozwiń

Temat: Gospodarka

Pracownicy PWPW mają szkolić się nad Balatonem. Jest odpowiedź spółki

Pracownicy PWPW mają szkolić się nad Balatonem. Jest odpowiedź spółki
Foto: Shutterstock Foto: Pracowników na szkoleniu w Budapeszcie czekają liczne atrakcje

Degustowanie regionalnych potraw, wizyta w winiarni, zwiedzanie stolicy Węgier oraz wyjazd nad Balaton - to punkty z programu służbowego wyjazdu, połączonego ze szkoleniem, dla pracowników Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Głównym tematem wyjazdu ma być eliminacja marnotrawstwa i strat. "Planowane szkolenie jest formą motywacji pracowników" - tłumaczy państwowa spółka w specjalnym oświadczeniu.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) ogłosiła przetarg na organizację wyjazdowego szkolenia dla 35 najbardziej aktywnych pracowników - podaje RMF FM. Mają oni w Budapeszcie zdobyć "niezbędną wiedzę i doświadczenia w zakresie eliminacji marnotrawstwa i strat".

Nie tylko szkolenie

Jednak ze specyfikacji zamówienia wynika, że poza dydaktycznymi walorami wyjazdu do stolicy Węgier uczestnicy szkolenia, które w Budapeszcie potrwa zaledwie 2,5 godziny, mogą liczyć na inne liczne atrakcje.

Program szkolenia przewiduje zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem, wizytę w winiarni, przejazd na Balaton, a także uroczystą kolację z degustacja potraw regionalnych. Jedynym elementem, który może mieć związek z tematem szkolenia jest zwiedzanie zakładu produkcyjnego, który stosuje system zarządzania pracy ukierunkowany na eliminację strat.

Noclegi w hotelu

W zamówieniu określono także jakim autokarem mają po Węgrzech poruszać się uczestnicy szkolenia. Otóż będzie on wyposażony w toaletę, klimatyzację, wideo i internet. Pracownicy PWPW będą nocować w pokojach jedno- i dwuosobowych w hotelu, który ma co najmniej trzy gwiazdki. Nie będą też płacić za dostęp do zwiedzanych obiektów.

Odpowiedz

PWPW wyjaśnia, że szkolenie jest przeznaczone dla 35 najaktywniejszych pracowników, zatrudnionych na stanowiskach nie kierowniczych (robotniczych i administracyjnych),  którzy w ciągu ostatniego roku wykazali się szczególnym zaangażowaniem i wkładem w rozwój PWPW S.A. poprzez uczestnictwo w Programie Aktywności Pracowniczej (PAP).

"Planowane szkolenie jest formą motywacji pracowników i stanowi stały element cyklicznego planu pracy i szkoleń w programie PAP PWPW S.A. Tego typu szkolenia odbywają się corocznie od przeszło 15 lat, realizowane były m.in. w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Włoszech, Czechach, Austrii, na Litwie. Dzięki takim wyjazdom edukacyjnym pracownicy, którzy z pewnością we własnym zakresie nie mieliby takich możliwości organizacyjnych, stają się uczestnikami szkoleń ukierunkowanych na ciągłe podnoszenie efektywności pracy i doskonalenie procesów realizacji zadań" - tłumaczy PWPW.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane