• rozwiń

Przegląd prasy. Pracownicy gotowi na erę wolnych strzelców

Przegląd prasy. Pracownicy gotowi na erę wolnych strzelców
Foto: pexels.com/CC0 License Foto: Osoby, które zdecydowały się na samozatrudnienie, deklarują tam wyższy poziom zadowolenia z pracy

Prawie ośmiu na dziesięciu Polaków jest otwartych na samozatrudnienie lub pracę w charakterze wolnego strzelca. To więcej niż w skali całej Europy, gdzie taką otwartość deklaruje 68 proc. pracowników - pisze w środę "Rzeczpospolita".

Swoboda w planowaniu czasu pracy, możliwość pracy w dowolnie wybranym miejscu oraz decydowanie o liczbie przepracowanych godzin - to najczęściej wskazywane atuty pracy na własny rachunek, którą docenia coraz więcej pracowników. Tak wynika z badania "The Workforce View in Europe 2017", przeprowadzonego przez ADP.

Zadowoleni z pracy

Osoby, które zdecydowały się na samozatrudnienie, deklarują tam wyższy poziom zadowolenia z pracy (75 proc. wobec 70 proc. średniej).

Istotnym źródłem motywacji jest dla nich możliwość pracy w dowolnie wybranym miejscu i czasie oraz zapewnienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane