• rozwiń

Kartą możesz nie zapłacić. Utrudnienia w największych bankach

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki Odtwórz: Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki
Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki "Źródło: TVN24 BiS"

Problemy z płatnościami za pomocą kart, brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. To utrudnienia, które w najbliższy weekend czekają na klientów niektórych banków.

PKO BP

W niedzielę w godzinach 0.00 do 1.00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

"W tym czasie wszystkie karty będą obsługiwane bez zakłóceń, z wyjątkiem płatności internetowych z włączoną usługą 3D Secure" - dodano.

Ponadto w niedzielę, w godzinach 0.00-8.30, obsługa kart (między innymi podgląd szczegółów, blokada, spłata, zmiana limitów) w serwisie iPKO i w aplikacji IKO będzie niedostępna.

Pekao

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w sobotę w godzinach 6.00-20.00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

mBank

Z przyczyn technicznych w piątek od godziny 22.00 do godziny 12.00 w niedzielę, klienci nie skorzystają z usługi eMakler.

Przerwa dotyczy również eMaklera mobilnego.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00-5.30, w związku z pracami serwisowymi klienci będą mieli ograniczony dostęp do: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, a także systemu ING CardsOnLine.

Ponadto, niedostępne będą płatności BLIK, płatności natychmiastowe, płatności internetowe z Płać z ING.

"W czasie prac serwisowych nie zrobisz przelewu z rachunku karty kredytowej, nie aktywujesz karty i nie nadasz jej numeru PIN. Nie zamówisz także karty Mastercard w telefonie oraz nie przypiszesz jej do telefonu. W tym czasie nie dodasz także karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo w czasie prac mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych.

Prace technologiczno-serwisowe zostaną przeprowadzone także w niedzielę w ciągu dnia. W godzinach 10.00-13.00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej, a także aplikacja ING Makler Mobile.

Getin Noble Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23.45-5.30 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Lion's Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Lions Bank.

Euro Bank

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23.35-3.30, niedostępne będą: serwis eurobank online, aplikacja mobilna oraz internetowy wniosek o konto i kredyt.

T-Mobile Bankowe

W piątek od godziny 23.00 do soboty do godziny 4.00 mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankowości elektronicznej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Michał800
Co to jest, że co weekend jakieś utrudnienia? Czyżby banki zaczynały być niewypłacalne i stąd pod pretekstem prac technicznych uniemożliwiano wypłaty środków. Coś mi tu pachnie drugą Grecją!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane